İptal Edilen Darth Maul Oyunu İle İlgili Yeni Görseller Ortaya Çıktı

“Darth Maul oyunu niçin iptal edildi?” diye düşünenlere cevap vermeden önce karakteri daha önce nerelerde gördüğümüzü hatırlatalım. Star Wars  Episode I – The Phantom Menace (1999)’da Qui Qon ile yaptığı mücadelede Qui Qon’un ölmesine sebebiyet veren çift taraflı lightsaber’a sahip Darth Maul (Ray Park tarafından oynanan) Obi Wan Kenobi tarafından katledilince seride kendisi bir daha görülmedi.
Star Wars: The Clone Wars, Maul  hafızası sıfırlanmış ve robotik bacakları hareket eden bir karakter olarak karşımıza çıktı. Ayrıca daha eski versiyonu da Star Wars Rebels de yer almaktaydı. Hayranları da azımsanmayacak kadar çok olan karakteri farklı projelerde görmek elbet mümkündü.

Yıllar önce Red Fly Studios tarafından geliştirilmekte olan bir Darth Maul oyunu bulunsa da 5 yıl önce  LucasArts, George Lucas’ın Disney’e Star Wars satma sürecinde olduğu projeyi rafa kaldırdı. Oyunun iptalinden sonra da oyun görüntüleri ve konsept tasarımı internette paylaşıldı. Ve şimdi, sanatçı Thomas A. Szakolczay oyun için hazırladığı konsept tasarım çalışmaları yayınlanmış durumda. Birkaç tanesi daha önceden 2014 yılında gösterilmiş olsa da, bu koleksiyonun çoğu daha önce hiç görülmemiş.

Tasarımların hepsi gayet güzel. Baktıkça keşke oyun iptal edilmeseymiş dedirtiyorlar. Darth Maul oyunu görüntülerinin olduğu video aşağıda.