IBM’in Sword Art Online VRMMO Projesinden Yeni Oyun İçi Görüntüler

IBM Japan,”Sword Art Online: The Beginning” VR oyununun tanıtımı için yeni oyun içi görsel yayınladı. 

Tanıtıma katılanlar, bedenlerini taratıp daha sonra bunu tanıtım için 3D avatar haline getirme şansı buldular. Kullanıcılar daha sonra, baş takibi için Oculus Rift (Developer Kit 2), VR görsel araçları, el ile kullanım için Leap Motion ve Ovrvision, vücut hareketleri için Microsoft Kinect 2 ve ayak hareketlerini ortaya çıkarmak için özel ayak giyeceği gibi çeşitli donanımları kullanarak oyun içi avatarlarını kontrol ettiler. Donanım “Nervegear Prototype” olarak etiketlenmişti. “Nervegear”, orijinal Sword Art Online hikayesinde oyuncuların birbirleriyle etkileşim içinde olmalarını sağlayan VR donanımın ismi.

https://www.youtube.com/watch?v=FTo7xMiDQ8A

Tanıtımda, oyuncular bir çeşit pazar ortamında başladılar, bu da onlara dünya nesnelerini kontrol edebilme yeteneklerini test etme imkanı sağladı. Tanıtımın ilerleyen aşamalarında katılımcılar diğer üç oyuncuyla birlikte The Gleam Eyes ( Orijinal hikayedeki 74. kat) ile savaşma imkanı buldu.

 

Başvuranlardan 208 kişi seçilmiş olmasına rağmen, tanıtım Alpha’sı  için ön kayıta 99,800 kişi başvurmuştu. Test 18-20 Mart arasında Tokyo’da gerçekleşti.

IBM Japan projeyi sanal gerçeklik MMO oyunu olarak atfetti. Geçmişte yapılan testlerin devam edeceği ya da  alpha testin daha büyük bir VRMMO projesinin bir haberjisi mi olduğuna dair bir bilgi paylaşılmadı.