Dünden Bugüne Oyunlardaki En Sağlam 15 Kötü Karakter

Bir başka “Dünden Bugüne” oyun listesinden herkese merhaba, bugünkü listemizde en sağlam 15 kötü karakteri listeledik. Listede eksik gördüğünüz ya da şu da olsa hoş olurdu dediğiniz karakterleri yorum olarak yazarsanız seviniriz.

 Brooke Augustine – InFamous Second Son

augustine_character_render

İlk kez InFamous Second Son adlı oyun da karşımıza çıkan Brooke Augustine DUP adlı örgütün başındaki kişi olarak betonu kontrol etme gücü ile bize ve Conduitler’e yapmadığını bırakmıyor.

Shao Kahn – Mortal Kombat Serisi

shao-kahn-says-you-suck-1024x640

Outworld’ün hükümdarı, yüce Shao Kahn. Mortal Kombat serisinin ana kötü karakteri olan Shao Kahn’ın bitmek tükenmek bilmeyen hırsı ve öfkesi ile insanların yaşadığı Earthrealm’i ele geçirmek için önünde ki tek engel bizim de yer aldığımız bu turnuva. Boss olarak karşımıza çıkıp yer yer bizi çıldırtan, bu hasar neresinden çıkıyor diye sorular sordurtan bir rakip.

Pyramid Head – Silent Hill 2

196424-silent-hill-saga-silent-hill-pyramid-head-wallpaper

Silent Hill 2’de karşımıza çıkıp bizi hayattan soğutan, elinde boyumuz kadar kılıcı ile bizi kesmeye çalışan bir karakter. En çok cosplayi yapılan oyun karakterlerinden biri olan Pyramid Head’in bizi sıkıştırıp, aynı yeri defalarca oynamamıza rağmen bizi germesi, korkutması sayesinde korku oyunları arasında Silent Hill 2’nin en iyiler arasında yerini almasını sağladı.

Zachary Comstock – Bioshock Infinite

2013-03-28_00261

Aşırı milliyetçi The Founders’ın kurucusu, Columbia şehrinin peygamberi. Tüm oyun boyunca kendisine karşı mücadele verdiğimiz Zachary listemizde 12. sırada.

Vaas Montenegro – Far Cry 3

far_cry_3_02

Kötü oyun karakteri denince ilk akla gelenlerden olan Vaas Far Cry 3 adlı oyunda karşımıza tam anlamıyla bir psikopat olarak çıkıyor. Elindeki silahı ve palası ile aklımıza kazanan bir karakter oldu şüphesiz ki. Tropik güzel bir adayı bize cehenneme çevirdiğin için çok sağol Vaas.

Vladamir Makarov – Call of Duty Modern Warfare Serisi

vladimir_makarov_firing_m4a1_no_russian_mw2

Call of Duty Modern Warfare serisinin ana kötü karakteri olan Makarov’dan öyle bir nefret ettik ki MW 2’den sonra… Havaalanı görevinden sonra kendi karakterimize döndüğümüzde tek amacımız bu adama hak ettiği cezayı vermek olmuştu.

Lich King – World of Warcraft

maxresdefault

Önceki listelerimizde de yer alan Arthas, kötülüğü yok etmek için yola çıkıp kendini kötülüğe kaptıran bir karakter. Tüm Azeroth, hatta Kil’jaeden için bile tehlike arz eden Lich King ve ölüler ordusu listemizde 9. sırada yer alıyor.

Pagan Min – Far Cry 4

king_pagan_min

Bir başka Far Cry karakteri. Bu sefer 4. oyunda Kyrat’ın diktatörü Pagan Min var 7.sırada. Himalayalar’ın eşsiz güzelliğinde terör estiren Pagan Min, oyunun sonunda bu terör eylemine neden başladığını bize söylediğinde oldukça şaşırıyor,  hatta ufakta olsa üzülüyoruz belki. Ajaaayyy, Ajjaaaayyyy diye hoparlörlerden seslenmesi hala aklımdadır.

Albert Wesker – Resident Evil Serisi

albert_wesker

Resident Evil serisinde karşımıza çıkan Albert Wesker en karazmatik villain ünvanı için ilk üçü çok rahat zorlar. Tek amacı güç kazanmak olan ve bunun için her şeyi yapabilecek bir karaktere sahip. Film serisinde de yer alan Albert Wesker, R.E serisinin birkaç oyununda oynanabilir bir karakter olarak yer alıyor.

Vergil – Devil May Cry 3

vergil-devil-may-cry-full-1862445

Devil May Cry serisinin ana karakteri ve Dante’nin ikiz kardeşi olan Vergil, Dante’nin tam tersi bir karaktere sahip ortak oldukları tek konu karizmaları. Elinde Yamato adlı katanası ile mavi ve siyahın karizma bulmuş hali olan Vergil, oldukça ciddi ve disiplinli bir yapıya sahip. DMC 3’te karşımıza son boss olarak çıkan Vergil babasından miras aldığı şeytani güçler ile amacını gerçekleştirmeye çalışıyor. DMC reboot olduktan sonra 5. oyun ile gençliğini de görme fırsatımız oldu. Ayrıca 3. oyunu bitirdikten sonra kendisi ile oynayabiliyoruz.

Liquid Snake – Metal Gear Solid Serisi

mgs_liquid_snake_by_jonneh86

Metal Gear 1,2 Mgs 1,2 ve 4’te oynadığımız Solid Snake’in ikiz kardeşi olan Liquid Snake 5. sırada yer alıyor. Babasından nefret eden Liquid Snake’in gençliğini MGS V Phantom Pain’de görebilmek mümkün. Kendisi öldükten sonra Revolver Ocelot’un kopan koluna yerleştirilip onu ele geçirdikten sonra tekrar Mgs serisine dönmektedir.

The Joker – Batman Arkham Serisi

oyun listesi

Sadece Arkham ya da diğer Batman oyunlarının değil tüm dünyanın en iyi villain listelerinde bile yer alabilecek bir isim Joker. O vurdum duymaz tavrı, sürekli gülen suratı ve mor takım elbisesi ile listemizde 4. sırada.

Illusive Man – Mass Effect Serisi

Mass Effect serisindeki Cerberus adlı örgütün başı. Amacı ise insan ırkının mutlak egemenliğini sağlamak ve diğer tüm ırkları yok etmek. Bu uğurda birçok ırkı birbirine düşman edip, birbirlerini yok etmesini sağlamak gibi zekice ama alçakça yöntemler kullanmaktan çekinmediğini belirtelim.

GLaDOS – Portal

glados_new_lair

Oldukça eğlenceli bir oyundu Portal. Ama bu oyunu tekrar tekrar oynama nedenlerimden biri de GLaDOS’tu. Yapay zekasının yanı sıra duygusal ve psikolojik konuşmaları ile oyuncuyu WTF moduna sokması ve sorunlu karakteri ile listemizde 2. sırada. Senin psikolojik yardım alman lazım GLaDOS!!!

Handsome Jack – Borderlands 2

video_994

Ve geldik 1 numaraya, 1 numarada Borderlands 2’den Handsome Jack var. Arkadaşlarımızı öldürüp bizimde peşimize düşen narsist, sosyopat Jack listemizde 1 numarayı sonuna kadar hak ediyor. Klasik güç aşkı ve bu uğurda tüm dünyayı ele geçirmek için ilerleyen kötü adam klişesinden kurtulup oldukça kendine has, eğlenceli, sarkastik, narsist bir karakter. Borderlands 2 gibi bir efsanenin efsane olmasında çok büyük bir payı olduğu yadsınamaz.