Temmuz’da Çıkacak Olan Gintama Live-Action Filminin Karakterlerine Yakından Bakalım

gintama live-action

Hideaki Sorachi’nin aksiyon-komedi mangası Gintama’nın live-action uyarlaması için hazırladığı resmi web sitesi bugün Shinsengumi’nin üç ana üyesini ortaya çıkardı: komutan Isao Kondo rolüyle Kankuro Nakamura VI, yardımcısı Toushiro Hijikata rolüyle Yuya Yagira ve 1. bölge kaptanı Sougo Okita rolüyle Ryo Yoshizawa.

35 yaşındaki Nakamura’nın asıl adı Masayuki Namino. 1981’de kabuki oyuncusu Kankuro Nakamura V’in (daha sonra Kanzaburo Nakamura XVIII) en büyük oğlu olarak doğdu ve 2011 yılında babasının sahne ismini aldı. Kabuki aktörü olarak çalışırken birçok televizyon dizisinde ve filminde yer aldı. Kendisi Gintoki Sakata’yı canlandıracak olan Shun Oguri’nin tavsiyesi üzerine rolü aldı.

Isao Kondo rolüyle Kankuro Nakamura:

26 yaşındaki Yagira, 14 yaşındaki Nobody Knows performansı ile 2004 Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü sahibi olmuştu. Kendisi en son manga sanatçısı Kazuhiko Shimamoto’nun yarı otobiyografik manga serisi Aoi Honoo’nun uyarlaması live-action dramasında elebaşı Moyuru Honoo olarak rol almıştı.

Toushiro Hijikata rolüyle Yuya Yagira:

23 yaşındaki Yoshizawa, 13. Heisei Kamen Rider serisi Kamen Rider Fourze (2011-12)’deki Ryusei Sakuta rolüyle tanınmakta.

Sougo Okita rolüyle Ryo Yoshizawa:

Filmin yayınlanan 30 saniyelik fragmanı ise şu şekilde:

Yuichi Fukuda’nın yönettiği film 14 Temmuz’da Japonya’da vizyona girecek.