Yeni SPIDER-MAN Filminin KÖTÜSÜ AÇIKLANDI! Kim Bu MYSTERIO?

Temmuz 2017’de Sony‘nin elinden kısmen de olsa kurtulup MCU‘ya katılan dost canlısı örümceğimiz Tom Holland ile birlikte 5 Temmuz 2019‘da Spider-Man: Homecoming 2 başlığıyla tekrar beyaz perdeye geri dönecek. Bununla birlikte Marvel Cinematic Universe’in 4. fazının başlangıcı olacak.

The Hollywood Reporter‘a göre Jake Gyllenhaal, Marvel’ın ikonik süper kötülerinden Mysterio için görüşmeler yapıyormuş. Jake Gyllenhaal‘dan bahsetmek gerekirse kendisi Donnie DarkoPrisoners, Brokeback Mountain, ve Nightcrawler gibi yapımlarda rol almış başarılı bir aktör.

Mysterio Kimdir? Süper Güçleri Ne?

mysterio

İlk kez 1964 yılında The Amazing Spiderman serisinin 13. sayısında karşımıza çıktı. Karakterin yaratıcıları Stan Lee ve Steve Ditko‘dur. Gerçek adı Quentin Beck‘tir. Adını sinema tarihine büyük harflerle yazdırmak isteyen Quentin önce dublörlük yapmaya başladı. Dublörlük sonrası efekt dünyasına merak saldı. Efekt dünyasında başarılı bir kariyer yapmaya başlasa da daha ön planda olmak istiyordu. Aktör olmak için çalışmalara başlasa da aktörlük için yeterli görünüş ve yeteneğe sahip olmadığını fark edince yönetmen olmayı denedi. Fakat yönetmen olmak için de fazla sabırsızdı.

Tekrar özel efekt yapmaya başladı ama bir gün arkadaşının gaz vermesi üzerine tanınmak için Örümcek dostumuzu taklit edip suçlar işlemeye başladı. Ve kendi Spidey taklidine karşılık Mysterio karakteriyle halkın gözünde büyümeyi ummuştu. Ama maalesef başarılı olamadı.

Usta bir VFX sanatçısıdır. Hipnoz, psikiyatri konusunda çok yetenkeli olup insanları manipüle etmek onun için çocuk oyuncağıdır. Mühendislik ve kimya alanlarında uzmanlaşmıştır. İyi bir aktör ve zeki bir stratejisttir.

Spider-Man’in düşmanlarından oluşan Sinister Six‘in bir üyesi ve takımın adının isim babasıdır.

Spider-Man Homecoming 2 5 Temmuz 2019’da!