WONDER WOMAN’ın Yeni Fragmanı ve Film Hakkında Detaylar

-Frangmana yazının en altından ulaşabilirsiniz-

Wonder Woman filminin yeni fragmanı henüz gelmişken gelin Wonder Woman hakkında bildiklerimize bir göz atalım.

DC Comic’in İlk kez 1941’de çizgi roman hikayeleriyle piyasaya çıkarttığı Wonder Woman, 5.000’den fazla konuyla çizgi romanlarda ve animasyon filmlerinde yer aldı. Ama bu popüler karakteri sinema filminde görmemiz 75 yıl sürdü. 2016’da gösterime giren Batman V. Superman: Dawn of justice filminde ilk kez canlı kanlı görebildiğimiz Wonder Woman’ı origin hikayesiyle daha net tanıma fırsatını elde edeceğiz. Peki bu filmde tam olarak ne göreceğiz?

-Aşağıdaki metin spoiler içerebilir-

Wonder Woman filmi, günümüzde başlıyor. Wonder Woman, Prenses Diana  olarak sivil kıyafetle Fransa Louvre’daki eski eserler bölümünde bir paket alır. Bu pakette Batman v Superman’de de görülen 1.Dünya Savaşı sırasındaki fotoğrafları yer alır. Bu Diana’nın anılarını tetikler ve onu o anılara yolculuğa çıkarken buluruz.

Yeni 52” büyük DC yenilenen formatından Wonder Woman da nasibini aldı elbette Wonder Woman’ın origin hikayesinde Diana, Zeus’un kızı olarak değiştirildi. Ve yeni çizgi romanlarda geçmişi üzerinde fazla durulmadı. Ama bu filmde Diana’ı Amazon’un gizli adası Themyscira’da 8 yaşındaki bir kız çocuğu olarak izleyeceğiz. Böylece bize yeni origin hikaye hakkında bilgi verebileceklerini söyleyebiliriz.

-Yukarıdaki metin spoiler içerebilir-

Ana senaryoya gelirsek: Diana Amazondaki Themyscira adasının prensesidir. 1.Dünya Savaşı sırasında Themyscira adasına düşen bir Amerikalı pilot Diana’a yaşanan savaş hakkında bilgiler verir. Diana bu pilottan dış dünyadaki şiddetli çatışmaları öğrenir. Bu savaşı ve sonraki çıkabilecek herhangi bir savaşı durdurmak isteyen Diana, bu pilot ile birlikte adasını terk etmeye karar verir. Diana böylece Wonder Woman olarak, yeteneklerinin farkına varacak ve savaşları sonlandırmak için var gücüyle çalışacaktır.

Filmin yönetmen koltuğundaki Patty Jenkins aslında Wonder Woman filmini yapmak için daha önceden de çalışmalarda bulunmuştu. ilk olarak 2004’te Wonder Woman filmi üzerinde çalışmak için Warner Bros‘la bir araya geldi. Her iki yılda bir onlarla görüşmesine rağmen, film hazırlıklarına bir türlü başlanamadı. 2008’de film yapılmaya çok yakınlaştı ancak yine sonuçsuz kalmıştı. Ve Jenkins 2017 yılında, Wonder Woman ile harika bir başlangıç ​​hikayesi yapmak istiyor. Ayrıca hayalinde, onu çocukken etkileyen film türlerini yapmak varmış. Umarız bu filmde özveriyle çalışır ve bir başyapıt ortaya çıkarır.

Film 2 Haziran 2017 tarihinde vizyona girecek.

Son yayınlanan Fragman:

Daha Önceki Fragmanlar:

 

Fragman #2

Fragman #1

Kaynak: https://comicvine.gamespot.com/

 

Oyun dünyasından son gelişmeleri yazıyorum