VENOM Sansürsüz Olarak Çıkmayacak Ama Ek İçerikler Var

 Çizgi roman karakterlerinin film adaptasyonları yaş sınırlamasına takıldıkça, Sony’nin Venom uyarlaması da ilk geliştirildiği zamanlarda buna takılacak gibi gözüküyordu, çünkü kan içermekteydi.

Film “ 13 yaş ve üzeri ebeveyn kontrolünde izleyebilir” kısıtlaması aldığında birçok hayran haklı olarak şok oldu. Hala, bazıları yetişkinlere yönelik içerik barındıracak ek bir ev sürümü bekliyor. Ancak şu anda yönetmen Ruben Fleischer bu fikrin üzerine soğuk bir kova su döküyor:

“ Ortaya çıkardığımız film ile gurur duyuyorum. DVD’ye eklenecek birkaç ek materyal filme renk katacağını düşünüyorum. Sansürsüz sürümü yayınlamanın ihtiyaç olduğunu hissetmiyorum. Hayranların ortaya çıkardığımız filmi zaten sevmiş olduğunu hissediyorum.”

Venom filminin reklamlarla nasıl iyi lanse edildiğini hesaba katacak olursak, LRM ile olan röportajında belirttiği üzere Ruben Fleischer basitçe köşeyi döndü ve insanların zaten izlediği ürünü berbat etmekten nefret edecektir. Film göz kamaştırıcıydı. Birçok eleştirmen tarafından eleştirilse de aynı çoğunlukla seyirci tarafından da sevildi.

Sansürsüz bir Venom bazı hayranları tatmin edecek olsa da Ruben Fleischer haklı. Bu film o kadar iyi dönütler aldı ki böyle bir sürümün yapılmasına gerek yok. Eğer film gişede çakılsaydı belki o zaman böyle sansürsüz bir sürümü yapmak mantıklı olabilirdi.