TOM CRUISE ve ELON MUSK Bir Araya Gelirse… Evet, Uzayda Film!

TOM CRUISE ve ELON MUSK

Mars’da koloni kurma projesi ile son dönemde adından da sıklıkla bahsedilen dahi girişimci Elon Musk, dünyanın en ünlü aktörlerinden Tom Cruise ile yeni bir film üzerinde çalışıyor. Filmin türü de tahmin edilebileceği üzere uzay üzerine. Ancak bir ilk olacak büyük bir farkla!

Açıkcası ünlü aktör Cruise’un bu proje için oldukça heyecanlı olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü film tam anlamı ile uzayda çekilecek. Yani aktör dünyanın dışında çekilmiş olan bir filmde oynayan ilk aktör ünvanını alabilir. Bunun gerçekleşebilmesinin en büyük sebebi elbette Elon Musk’ın kurucusu ve patronu olduğu uzay taşımacılığı şirketi Elon Musk.

Tom Cruise’un rol alacağı bu filmin bir Mission: Impossible (Görevimiz Tehlike) olmayacağı da belirtildi. Şu anlık hiçbir stüdyo filmin projesinde yer almadığı gibi yapımın geliştirilmekte olduğu bilgisi gelmiş durumda.  Cruise ve SpaceX, NASA ile birlikte bir aksiyon/macera filmi üzerinde çalışıyor ve eğer herhangi bir iptal durumu söz konusu olmazsa uzayda çekilen ilk film olma özelliği taşıyacak.

Şu anda Tom Cruise ve Elon Musk iş birliği ile çekilmesi düşünülen “uzayda film” projesini daha önce James Cameron da düşünmüş

Uzayda çekilmesi planlanan bir başka film de, 20 yıl önce Görevimiz Tehlike 2 filminin vizyona girdiği zamanlarda James Cameron‘ın aklında varmış. Hatta ünlü aktöre bununla ilgili bir soru bile sormuş. Yönetmenin o dönemde  Uluslararası Uzay İstasyonunda belgesel çekimi için Ruslarla bir sözleşmesi de mevcutmuş. Fakat bu nihayetinde bu proje gerçekleşmemiş.

Cameron’ın projesinin gerçekleşmemiş olması bu filmin de yapılamayacağı anlamına gelmiyor elbet. Hele aradan 20 yıl gibi bir süre geçtiğini, teknolojinin daha da geliştiğini varsayarsak ve bunların yanı sıra Elon Musk’ın SpaceX’ini hesaba katarsak bu projenin hayata geçerek bir film olarak karşımıza çıkabileceğini düşünüyoruz.

Filmin senarist ve yönetmeni henüz belli değil. Tom Cruise ve Elon Musk işbirliğinin sonucu ne olacak göreceğiz? Film hakkında gelişmeler oldukça sitemizde yer vereceğiz, sitemizi takip ederek bilgi alabilirsiniz.