STAN LEE, Disney/Fox Anlaşması İçin Ne Söyledi?

Marvel hikayelerinin yaratıcısı/ortak yaratıcısı Lee’nin 21st Century Fox tarafından çekilen film ve dizi yapımlarının Disney ile yapılan anlaşma doğrultusunda Disney’e geçmesi konusunda  oldukça heyecanlı olduğunu söyleyebiliriz.

Marvel’ın efsane ismi Stan Lee, Perşembe günü öğleden sonra Newsarama’ya bu konuda şunları söyledi. “Gerçekten harika bir haber! Artık X-Men ve Fantastic Four karakterleri eve yani ait oldukları yere gidebilirler. Marvel karakterlerinin tek bir çatı altında olması hayati önem taşıyor ve şimdi, daha önce olmadığı kadar harika işler çıkacak. Bu harika işleri görmek için bekleyemiyorum”

Disney’in Fox’un film varlıklarını satın almasının bir diğer avantajı da Disney’in Stan Lee’nin hayatını planladığı film uyarlamasının üstlendiği konunun bir parçası olması. Lee, için planan film 1970’lerde geçmekte olan ve James Bond tarzında.

Çizgi roman, özellikle de Marvel hayranlarının en heyecanla beklediği konulardan biri bu satın alma durumunda ortaya çıkacak yeni işler. Umarız beklendiği kadar güzel yapımlar ortaya çıkar.