SPIDER-MAN FAR FROM HOME Filmindeki Captain Marvel Bilmecesi Kafa Karıştırdı

Gişeye hızlı bir başlangıç yapan Spider-Man Far From Home filmindeki Captain Marvel bilmecesi akıllı karıştırdı. Peki bunun nedeni ne olabilir? 

Spider-Man Far From Home filmi tüm dünyada hızlı bir gişe açılışına sahip oldu. İzleyiciler tarafından çok sevilen film bazı bilmeceler de içeriyordu. Bu bilmecelerden birisi de Captain Marvel ile ilgiliydi. 

Yazının bu kısmının sonrasında Spider-Man Far From Home filmindeki içeriklere dair spoilerlar bulunuyor. Eğer ki filmi izlemediyseniz ve seyir zevkinizi düşürmek istemiyorsanız okumayı burada sonlandırabilir ve sitemizde bulunan birbirinden eğlenceli içeriklere göz atabilirsiz. Bizden söylemesi 🙂

 

Skrullar ve Captain Marvel

 

Spider-Man Far From Home filmi Endgame sonrasında ilaç gibi geldi. Filme pek çok ilgi çekici sahne bulunuyordu ancak bunlarda birisi izleyicilerin kafalarını karıştırdı. Spider-Man Far From Home filminde Venedik’te Spider-Man ilk kez Nick Fury ile tanışıyor ve SHIELD üssüne gidiyor. SHIELD üssünde Mysterio ve Maria Hill ile karşılaşıyor ve kahramanlık yapmak yerine eğlenmeye devam etmek istiyor. Spider-Man bu sahnenin devamında Doctor Strange, Thor ve Captain Marvel’ı soruyor. Hepsi ile ilgili yanıtlar alıyor ancak Captain Marvel hakkında farklı bir cevap alıyor. Nick Fury bu sahnede “onu çağırma” diyor. Sonrasında ise bu kişinin Nick Fury değil de Skrull lideri olan Talos olduğunu görüyoruz ve durum daha ilginç bir hal alıyor. 

Talos ve eşini son olarak Captain Marvel’ın solo filminde görmüştük. Carol Danvers yardımcı olmak amacıyla yola koyuluştu koyulmasına ancak o zamandan bu zaman neler yaşandığını bilmiyorduk. Ancak Spider-Man Far From Home filminde yaşanan bu sahne bir bilmeceyi doğuruyor. Yaşanan bu diyalogun ilk nedeni Talos, Captain Marvel’ı böyle basit işler ile meşgul etmek istemiyor. Captain Marvel’ın çok daha önemli işleri olduğunu düşündürüyor. İkincisi ise Captain Marvel ile Skrulların arasında bir bozulma olmuş olabilir. Aradan geçen süre zarfında ne olduğunu şimdilik bilemiyoruz. Bakalım gelecek Marvel filmleri bu konu hakkında bizlere bir açıklamada bulunacak mı?