Paramount, Savaş Oyunu Battlefield’in Dizisini Çekiyor

Ünlü savaş oyununun tv serisi Paramount tarafından çekilecek

14 yıldır piyasada olan  Battlefield serisinin ilk iki oyunu konsollar için piyasaya sürülmemişti. EA DICE’in geliştirdiği ve EA’nın yayınladığı FPS seri, oyuncuları 2. Dünya Savaşı senaryolarına çekiyor, Vietnam’dan Rusya’ya ve bugünün Miami caddelerine kadar geniş bir yelpazede macera sunmakta. Tüm bunlar 1. Dünya Savaşı için yaklaşan Battlefield 1 ile geri dönecek. Battlefield oyunları tarihi savaşlar üzerine kurulu olmasının yanı sıra savaş mekaniği ve çok oyunculu kampanyaları ile de övgüyü hak ediyor.

battlefield hardline

Çok yakında ise dünyada hiç kimse Battlefield oynamak için konsola ihtiyaç duymayacak. Verge’in haberine göre, Paramount Television popüler yapımın haklarını EA’dan satın aldı. Yapım şirketi Anonymous Content, stüdyo ile iş birliği yaptı ve  Michael Sugar (The Knick, Spotlight) ve Ashley Zalta da yönetici yapımcı oldular. Hollywood uyarlamaları seviyor ama TV artık bu hikayeler için yeni bir ortam olacaktır. Sugar,  Battlefield’in oyun değiştirici olabileceğine inandığını söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

“Battlefield’in muazzam hayran kitlesi onu, uzun formlu IP uygulamalarının en gözde parçası yapıyor.”

BF oyunlarında hiçbir zaman hikaye modu olmadı. Hal böyleyken akla TV serisi hangi hikayeden uyarlanacak sorusu geliyor. Bu noktada bir TV serisi için Battlefield: Bad Company  mantıklı bir atlama noktası olabilir. Bu versiyonda  B Company, yakın gelecekte Amerika için Rusya’ya karşı savaşıyor.

Battlefield Hardline geleneksel bir savaşı anlattığı için kolaya kaçmak olur. Oyun 2012 Miami’sinde geçiyor ve yanlış giden bir uyuşturucu baskınını konu alıyor. Ucuz bir yapım olacağı için yine de Tv serisi için ideal olabilir.

Oyunun TV serisi için yönetmen, oyuncular ve çıkış tarihi henüz belli değil.