Önümüzdeki Yıl Sony’den Venom Filmi Geliyor!

venom

Sony, Venom filmi için 5 Ekim 2018 tarihini verdi!

Warner Bros.’un bu sabahki Aquaman açıklamasının ardından Sony, 5 Ekim 2018 tarihinde vizyona girecek, -ancak 21 Aralık 2018’de çıkacak olan Spider-Man filmiyle bağlantılı olmayacak- bir Venom filmi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

1984’te Marvel’ın “The Amazing Spider-Man #252” sayılı çizgi romanında Spider-Man tarafından giyilen bu uzaylı kostümü, bundan birkaç yıl sonra Peter Parker’dan fotoğrafçı Eddie Brock‘a devredilmişti.

O zamandan beri, karakter çeşitli biçimlerde ortaya çıkmış ve birkaç kişiyle birleşmişti. Ultimate Marvel evreninde kostüm, Parker ve Brock’un bilim insanı aileleri tarafından kanseri iyileştirmeye yönelik olarak yaratılmış daha karasal bir kökene sahipti. Daha yakın zamanlarda, Venom sembiyotu, Mac Gargan (The Scorpion) ve Peter Parker’ın eski lise rakibi Flash Thompson tarafından giyilmişti.

Venom, sinemada daha önceden Sam Raimi’nin Spider-Man 3 filminde Topher Grace ile karşımıza çıkmıştı. 2007’den bu yana, solo filmi ilgili söylentileri devam etmiş, ancak projenin çeşitli yinelemeleri gerçekleştirilememişti.