Yeni AVENGERS 4 Teorisi; HELA, LOKI’Yİ Hayata Döndürecek

Loki’nin ölümü Avengers: Infinity War‘daki birçok ölümden sadece biri olsa da karakterin hayranları onu geri getirilmesi için kendini adamış. Loki-Haylazlık Tanrısı Avengers: Infinity war filminin başlangıcında eski patronu Thanos‘un ellerinde öldü. Thor: The Dark World’de daha önce “öldüğü” gibi görünse de, gördüklerimize güvenebileceğimizden emin değiliz birçok kişi, Loki için Avengers 4 filminde geri dönmenin bir yolunu bulacağına inanıyor. Loki hakkında bir Avengers 4 teorisi mevcut.

Son Loki teorisi, aslında Mayıs ayının devamında filme alınan fotoğrafların ve videoların çekilmesinden kaynaklanıyor. Bu da, MCU’nun bildiğimiz en büyük finalinden neler beklediğimize dair ipuçları veriyor. Bu teoriyle ilgili olan büyük iddia, Hela rolündeki Cate Blanchett ve Tom Hiddleston‘un Birleşik Krallık’taki Durham Katedrali’nde bir çekim sırasında oyuncular arasında tespit edildiği iddiasıydı. Bu konumun, daha önce   Ultron Çağı filminde bir mekan olarak kullanıldığı da unutmamak gerekir.

Ä°lgili resim

Reddit kullancısı @IanMoone13’den gelen bilgiye göre, Avengers 4‘te Thor, Valkyrie ve Rocket Racoon boyutlararası ve psişik portal benzeri bir yerde Hel’i ziyaret edecek. Thor, Ragnarok filmindeki ölümünden sonra oraya geri gönderilen Hela’yı bulup, kendisi Ölüm Tanrıçası olduğundan, Loki’yi diriltmek için onunla bir anlaşma yapacak.

Aslında bu düzgün bir teori denebilir. Hatırlarsanız, Infinity War‘dan önce Herkes Hela‘nın, Thanos‘un aşık olduğu Death karakterinin yerine geleceğini ve o şekilde ortaya çıkacağını düşündü. Ancak bu gerçekleşmedi. Loki’ye gelince aslında hiç ölmediğini özellikle de kılık değiştirmiş Bruce Banner olduğunu söyleyenler bile var.

Her ne olursa olsun, MCU’nun 3. Aşamasına getirmesiyle, bu karakterlerin her ikisinin de geri döndürdüklerini görmek pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Sizce bu Avengers 4 teorisi mantıklı mı yoksa farklı bir fikriniz var mı? Yorumda bulunun.