GAMBIT Filminde Nihai Karar; Evet… GAMBIT Filmi Geliyor!

4 yıldır merakla beklenen ama bir türlü tamamlanamayan sürekli yönetmen kaybına uğrayan Gambit filmi için sonunda nihai karar geldi. Channing Tatum ve Lizzy Kaplan’ın başrollerde yer alacağı film hakkında konuşan isim Simon Kinberg oldu.

2019’un ilk ayında filmin prodüksiyonuna başlanacağını belirten Kinsberg, Gambit’in nasıl bir karakter olacağı konusunda bazı açıklamalar da yaptı. X-Men evreninde yer alan ve kinetik enerjiyi kontrol edebilen bir mutant olan Gambit, daha önce X-Men Başlangıç: Wolverine filminde Taylor Kitsch tarafından oynanmıştı.

GAMBIT Filmi

Simon Kinberg,  Tatum tarafından canlandırılacak olan yeni Gambit hakkında “Gambit’e baktığınızda bir dolandırıcı ve kadın avcısı görürsünüz. Ve biz bu durumdan bir romantik komedi çıkabileceğine inanıyoruz.

Romantik komedi derken tam olarak romantizmi kast etmiyoruz. Gambit bir seks komedisine dönüşebilir. Ama hala kötü adamlar ve kahramanlardan oluşan bir süper kahraman filmi olmaya devam edebilir.” açıklamasını yaptı. Ayrıca  ilk kez Marvel çizgi romanlarında 1990’lı yıllarda X-Men’in 130. sayısında görülmeye başlayan Gambit uyarlamasının senaryosunun hazır olduğunu belirtti.

Gambit filmi için henüz bir yönetmen bulunmasa da. Filmin Haziran 2019’da  vizyona girmesi beklenmekte.

Tatum, Gambit Filmi İçin Geri Mi Dönüyor?

The Wrap’ın, Tatum’un Gambit filminden ayrılmayı planladığını belirtmesinden sadece günler sonra şimdi de Hollywood Reporter, Channing Tatum’un gelecek olan filmde mutant karakteri canlandırmak için ve çekilmesi muhtemel diğer filmlerde oynamak için anlaşma imzaladığını söylüyor.

20th Century Fox ya da Channing Tatum söylentiler üzerine herhangi bir yorum ya da açıklama yapmadılar.

Geçtiğimiz günlerde 20th Century Fox, Gambit’i çekmesi için Rupert Wyatt ile anlaştı ve ardından The Wrap, Tatum’un karşısında oynaması için aktrislerle deneme çekimlerinin devam ettiğini söyledi.

Gambit Filmi Yönetmeni Rupert Wyatt Neden Ayrıldı?

Channing Tatum’un başrolünü oynayacağı Gambit’in yönetmeni olarak Rupert Wyatt seçilmişti. Fakat bazı nedenlerden dolayı 3 ay sonra yönetmenlikten çekildiğini açıklamıştı. Bunun nedeni ise THR’nin iddiasına göre 20th Century Fox’un Wyatt üzerindeki baskısı. İlk önce Gambit’in sinemaya uyarlanması konusunda fikir ayrılığına düşen Fox ve Wyatt arasındaki tartışma, Fox’un  Wyatt’ın film için vizyonunu fazla iddialı bulmasıyla iyice alevlendi. Fox, riskli bulduğu düşünceyi daha güvenli bir uyarlama haline getirebilmek için yönetmen üzerindeki baskıyı artırdı. Tartışma ve baskılar sonucunda ise yapımcı şirket ve yönetmen yollarını ayırdılar.