FOX’un MARVEL Karakterleri Ne Zaman MCU’da Görünecek?

2017’nin sonunda Disney, 21st Century Fox’u satın almıştı. Bu da Disney’in artık 20th Century Fox, Fox Searchlight, Hulu’nun büyük bir kısmı ve daha bir çok Fox yapımına sahip olacağı anlamına geliyor. 20th Century Fox da X-MenFantastic Four ve Deadpool yayın hakları demek. Bir nevi yuvaya döndüler diyebiliriz. Bu haber dünya genelinde bir çok MCU hayranını heyecanlandırmıştı, olasılıkların sınırı yoktu. Ancak Kevin Feige’e göre Fox’un Marvel karakterleri en azından 2019’a kadar Guardians of the Galaxy ya da The Avengers tayfasıyla buluşamayacak gibi görünüyor.

Vulture‘nin yaptığı röportajda Kevin Feige bu ihtimal sorulduğunda şu cevabı verdi:

Aslına bakarsanız, anladığım kadarıyla, anlaşmanın şartlarının belirlenmesi lazım. (Konu hakkında) hiç bir iletişim olmadı. Bunu düşünmüyoruz. Şimdilik sadece anons ettiğimiz projeler üstünde çalışıyoruz. Eğer anlaşma tamamlanırsa bu durumu o zaman düşünürüz, şimdilik yapacağımız çok iş var.”

Tabi Kevin Feige‘in konu hakkında bilgi vermek istemediği için böyle bir cevap vermiş olması da muhtemel. Ancak sonradan sorulan sorulara verdiği cevaplarda anlaşılıyor ki henüz hiç bir plan yok ve çekimi devam eden filmlerin hiç biri bu durumdan etkilenmeyecek. Fox karakterlerini MCU‘ya dahil etmek hakkında sorulan soruya ise cevabı “Bunun olması yıllar sürer, 2019’a kadar olacak her şeyi açıkladık, hiç biri değişmeyecek.” oldu.

Game of Thrones ve Rick and Morty bekleyişine Fox – MCU birleşmesi de eklendi gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Fox’un Marvel karakterleri MCU’da nasıl bir etkiye sahip olacaklar?