DOSYA – VENOM: LET THERE BE CARNAGE Hakkında Bilinen ve Beklenenler

Sony Spider-Verse olarak da bilinen SPUMC serisinin ilk ürünü Venom: Zehirli Öfke filminin gişe hasılatı başarısıyla dikkat çekse bile, başlangıç hikâyeleri ile 13+ planları gibi konularda bayağı geride kalmıştı. Belli ki Sony, Venom’un devamı Let There Be Carnage filmi ile düzelteceğini umuyor.

Devamı, Zehirli Öfke’nin Sonunda Gizli!

Venom: Zehirli Öfke cephesine baktığımız an; gerek yetersiz CGI efektleri, gerek anlamsız senaryolar ve (Elbette Tom Hardy, Michelle Williams ve Riz Ahmed hariç) yetersiz oyunculuk performanslarından dolayı pek fazla ilgi görülmedi. Ancak o duruma rağmen 856 Milyon Dolarlık gişe hasılatını kazanmayı başarmıştı. Hatırlarsanız ilk filminin ilk gizli sahnesinde Woody Harrelson, Cletus karakteri ile karşımıza çıkarak kendi kıyımından bahsetmişti.

“Zehirli Öfke” Yönetmeni Ruben Fleischer, Zombieland 2 Filmini Yöneteceği İçin Venom Serisi ile Yollarını Ayırmıştı…

Venom’un ilk filminin yönetmeni Ruben Fleischer, Zombieland: Double Tap filmi ile uğraşacağından dolayı koltuğu Andy Serkis’e devretmişti. İster onu Yüzüklerin Efendisi’nin Gollum’u, isterseniz de Maymunlar Cehennemi’nin Caesar’ı olarak bilin… En azından ben onu Yenilmezler: Ultron Çağı ile Black Panther’ın Ulysses Klaue’su olarak bilirim… Venom 2 filminin çekimleri de yaklaşık 1 sene evvel başlatılmıştı. Ama işin en eğlenceli tarafı da, gereken tarihten 40 gün önce başlatılmış! Son olarak geçtiğimiz Şubat ayına kadar bir daha ses seda çıkmadı…

Avi Arad, Matt Tolmach, ve Amy Pascal; Venom 2 filminin baş yapımcıları olarak göreve devam edecek. Bu arada bir Venom serisi yapımcısı olan Matt Tolmach, yönetmen Andy Serkis ile baş aktör Tom Hardy hakkında övgü yapmayı ihmal etmedi. Son olarak birkaç büyük planları uygulayacağına sözünü vermişti. Filmin senaryosu ise tamamen Kelly Marcel’a ait…

Tolmach’ın “Yetişkince Venom” Planları…

CinemaBlend’e konuşan yapımcı Matt Tolmach, Sony ve diğer yapımcıların gerçekten de devamında hem PG-13, hem de R İşaretli versiyonlarını piyasaya sürmek istediklerini itiraf etti! Tolmach sözlerinde, kimsenin ilk etapta yaş sınırına ilişkin olarak ne yapamaya gerektiğini düşünmeye başlamadığını fakat Joker’in yaptığı gibi 18+ yaş sınırlaması ile de başarılı olunabileceğini söyledi. Ancak R-Rated işaretinin başkaları için işe yarayacaklarından dolayı, tonunu değiştirmeyeceğini açıkladı. Yani kısacası, Let There Be Carnage’ın işaret kararı ya da duyurusu belli değil…

Ancak benim Venom 2 filminden kısa ve öz beklentim olacak: ister PG-13 olsun, ister R işaretli olsun fark etmez; yeter ki daha karamsar tonlara sahip olsun… Yani açıkçası, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) 13+ (PG-13) planına sadık kalarak daha karanlık tonlara sahipti. Venom 2 de aslında 13+ planına sadık kalarak daha karanlık tonlara sahip olabilir. Ama yine de tarafım 18+ (R-Rated)’dan yana, bu yüzden sınır kitlesini yükseltebilirse hiç fena olmaz.

“Venom: Let There Be Carnage” Filminde Kimler Rol Oynuyor?

Başrollerinde Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams ve Naomie Harris yer alacak. Karakterleri ise sırası ile Eddie Brock (Venom), Cletus Kasady (Carnage), Anne Weying ve Frances Barrison (Shriek) olacak. Dört popüler isme ek olarak, Dr. Lewis karakteri ile Reid Scott, Marketçi Chen karakteri ile Peggy Lu, Stephen Graham, Sean Delaney ve Laurence Spellman gibi isimler eşlik ediyor olacak.

İşin en sürprizli yanı ise, Tom Holland’ın sadece Peter Parker karakteri ile katılacağına dair söylentisi… Çünkü Let There Be Carnage filminden önce beyazperdelere girecek olan Morbius: Yaşayan Vampir filminin ilk fragman sonunda, Örümcek Adam: Eve Dönüş filminden tanıdığımız Michael Keaton’ı biliyorsunuz. Karakter ismi belli değil, ancak Adrian Toomes olma ihtimali aşırı yüksek! Sebebi ise, Tom Holland’ın SONY – DISNEY anlaşmazlık sorununu çözmüş olmasıdır.

venom let there be carnage

“Let There Be Carnage” Başlığı Ne Zaman Tanıtılmıştı?

O video yayınlanıncaya dek biz onu Venom 2 olarak biliyorduk. Ancak geçtiğimiz Nisan ayında, 20 saniyelik trajedik bir logo duyuru videosunda Venom 2’nin resmi adını öğrenmeye başladık. Böylece Venom 2’nin resmi ismi ise “Venom: Let There Be Carnage” oldu. Aynı zamanda ertelendi de… 2 Ekim 2020 tarihinde izlememiz gerekirken, Coronavirus salgını yüzünden maalesef 25 Haziran 2021 tarihine ertelenmişti.

“Venom: Let There Be Carnage” Filminin Temel Konusu

Venom: Zehirli Öfke filmini tek cümle ile hatırlatmak gerekirse, Eddie ile simbiyotu Venom ve Carlton Drake ile simbiyotu Riot (Riz Ahmed) arasında husumet yaşanmıştı. Eddie ile Venom simbiyotu anca bu husumette ölümden dönmüştü. Dahası; Zehirli Öfke filminin ilk gizli sahnesinde Woody Harrelson, Cletus karakteri ile izleyicileri karşılayarak “Buradan çıkarsam, ki çıkacağım… O zaman benim kıyımım olacak!” repliği ile devam filminin ilk ipuçlarını vermişti.

Carnage, Kasady ile derin bir bağ kurar ve Venom’un bile sahip olmadığı şiddetli yetenekler geliştirir. Ayrıca Deadline adlı sitenin bahsine göre, süper düşmanlardan Shriek de Venom 2 filmine dâhil edildi.

Sony sözcüsü, projenin henüz erken aşamalarında olduğunu belirterek yorum yapmaktan kaçındı. Çizgi romanlarda Shriek, şiddetli travması onun gizli mutant güçlerinin (sonik patlamalar, uçuş ve karanlık duyguları kışkırtma yeteneği dâhil) ortaya çıkmasına neden olan Frances Barrison adlı bir uyuşturucu torbacısıdır. Tarihsel olarak, hem Carnage’ın suç ortağı hem de sevgilisi olduğu için devam filmine eklenmesi mantıklı geliyor.

Acaba Venom 2 Filminin Tom Holland Önderliğine Sahip Örümcek Adam Serisi ile Bağlantısı Olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde Party City ile Amazon.com adlı alışveriş sitesi, Venom: Let There Be Carnage temalı yeni bir Cadılar Bayramı kostümlerini tanıtmıştı. Keşke geçtiğimiz Ekim ayında sinemalara gitseydik, belki de böyle bir sürpriz ile yüzleşmeyecektik.

Sürprizimizi şu şekilde savunalım. Hadi, kırmızı kostüme göre Carnage simbiyotu aşağıdaki gibi şu şekilde görülecek. Yani tam olarak beklediğiniz gibi görünüyor (sonuçta, kötü karakterin ilk canlı uyarlanma sahnesi için görünümünü değiştirmek için kesinlikle hiçbir neden yoktu).

 let there be carnage  kostüm

Peki ya siyah Venom kostümü?? Siyah Venom kostümünde “Zehirli Öfke”nin beyazımsı damarları ile göğsünde klasik Örümcek sembolü yer alıyor! İnternette çok fazla düşüntüler var, bunun bir çeşit Örümcek Adam’a giden geçidi göreceğimiz anlamına geliyor, ancak son çizgi romanlar “örümcek” logosunun ağ fırlatıcısı ile hiçbir ilgisi olmadığını ve bunun yerine Knull’a (Simbiyotlar Tanrısı) ait olduğunu tespit etti. Yönetmen Andy Serkis’in Venom: Let There Be Carnage ile kaynak içeriklere bağlı kaldığını görmek güzel. Bu umarım filmi için gelecek şeylerin bir işaretidir. Çünkü Venom: Zehirli Öfke filminde son defa hatırlatmak gerekirse, çizgi roman hikâyelerinden daha da farklılaştırılmıştı.

 let there be carnage venom kostüm

Ne Zaman Fragmanları Görmeye Başlayacağız??

Benim tahminlerime göre eğer 25 Haziran 2021 tarihini koruyabilirse; tam 1 ay sonra, yani Aralık ayının ortalarında ilk ipucu (Teaser) fragmanını görmeye başlayacağız. İkinci fragman ise muhtemelen filmin çıkışına iki ay kala, yani Nisan ayının ortalarında yayınlanabilir. Son olarak Mayıs ayı ortalarında ise belki TV Spotları görebilme ihtimalimiz olabilir.

Bu arada Venom: Let There Be Carnage filminin standart ve IMAX seçenekleri ile beyazperdelere gireceğini de unutmayalım.

Peki, Venom: Let There Be Carnage’dan Sonra Venom 3 Filmi de Ortaya Çıkacak Mıdır?

Tekrar bahsetmem gerekirse Tom Hardy, Sony Yapım Stüdyoları ile 3 filmlik Venom sözleşmesi imzalamıştı. Yani Venom 3 filmi vizyonlara girecek. Ancak ne zaman olacağına dair bir bilgimiz yok. Benim tahminlerime göre 2023 ya da 2024 yılının tarihlerinden biri muhakkak seçilecektir.

Umarım yeni Örümcek Adam aktörü Tom Holland, Sony Spider-Verse (SPUMC) evreninde ağlarını fırlatabilir. Biliyorsunuz ki yeni sözleşmelere göre, MCU Spidey karakterleri SPUMC serilerinde yer alacak. Ancak maalesef SPUMC karakterleri MCU’da yer almayacak! Bekleyerek göreceğiz…

Bir başka yazımızı okumak isterseniz aşağıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Söylentiye İnansam, AGENT VENOM Dizisinin Gerçekleşme Payı Ne Kadar Olur?