DEADPOOL 2 Fragmanı Ve Kaçırmış Olabileceğiniz Göndermeler

Geçtiğimiz günlerde çıkan Deadool 2 fragmanı hepimizi heyecanlandırmıştı. Fragmanın Bob Ross’a olan göndermesi zaten herkes tarafından fark edilmiştir.

Geçtiğimiz günlerce çıkan Deadpool 2 fragmanı çok uzun olmamasına rağmen, 2 dakika 9 saniye, bu süreye ne kadar çok easter egg sığabileceğini gözler önüne serdi. Deadpool’u biliyorsanız, ya da sadece ilk filmi izlediyseniz, buna şaşırmamış olmanız lazım.

Gözden kaçırmış olabileceğiniz ilk easter egglerden birisi, renklerin isimleri sıralanırken gelen “Red Dit”. Böyle bir kırmızı olmadığından emin olmakla beraber bunun Reddit‘e bir gönderme olduğunu ilk izlemede fark etmek biraz zor olabilir.

Aynısı “Girls of Indigo” için de söylenebilir, muhtemelen çoğumuz Indigo Girls grubunu duymamışızdır, en azından ben duymamıştım. Daha bariz diğer renk isimleri, Doc Brown, Clockwork Orange, Betty White, insanın dikkatini biraz dağıtabiliyor. Ve fragman bittiğinde geçen credits kısmı biraz hızlı geçiyor oradaki easter eggleri de kaçırmış olmanız mümkün.

Mesela fragmanın “Chief Engineer”ı Geordie Leforge, Star Trek: The Next Generation’dan tanıdığımız Geordi La Forge‘dan başkası değil. Sonrasında fragmanın ses işlerini Ted E. Ruxpinn’in ele adlığı söyleniyor. Bu da tabi ki Teddy Ruxpin, oyuncakları falan var hatta. Kamera 1-2 operatörleri Wayne Campbell da 1992’yapımı Wayne’s World filmine bir gönderme. Hala izlemediyseniz izlemenizi öneriyoruz.

Bu kadar harika easter egg arasında en çok gözden kaçanı ise yukarıda gördüğünüz. Tam Bob Ross kısmı bitmeden önceki sahnede, resmin ortasında kırmızı bir şekil var. Bazıları bunun bir canavar olduğunu söylerken bazıları bunun bir hindi olduğunda ısrarcı. Bazılarıysa bunun dev bir Juggernaut olduğunu umuyor, bunun sebebiyse karakterin filmin başlarında kendini gösterecek olmasıyla ilgili söylentiler. O şey her neyse, Wade çok beğenmemiş olacak ki ressamlık kariyeri şimdilik orada bitiyor.

Eğer hala izlemediyseniz buyrun Deadpool 2 Fragmanı: