Dave Bautista, GEARS OF WAR Filmi İçin ”Her Şeyi Denedi”

GEARS OF WAR Filmi dave bautista

Guardians of the Galaxy aktörlerinden Dave Bautista (Drax) yıllardır bir Gears of War filmi çekmeye çalıştığını söylüyor, ancak henüz gerçekleşmedi. Seri, 2006 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, Gears of War, yüksek etkili sahneleri, kanlı korku, bilim kurgu hikaye anlatımı ve zincirli testere süngüleri ile devasa silahlarla harmanlanmasıyla kendisini tüm dünyadaki izleyicilere sevdirdi.

Günümüzün multimedya sinerji dünyasında, bir Gears of War filmi, dizisi veya animasyonlu proje olmaması neredeyse şaşırtıcı. Ancak, bu Hollywood’un denemediği anlamına gelmez. Gears of War için film planları ilk olarak 2007’de açıklandı ve on yıl sonra, yönetmenlerin bırakması ve bütçenin sürekli yeniden elden geçirilmesi de dahil olmak üzere,   bitmeyen başlangıç ​​ve gelişme sıkıntıları oluştu. Eğer Bautista, Marcus Fenix rolü için yolunu çizmişse, şu anda filmin sorumlusu olan Universal için çok daha yüksek bir öncelik olacaktır.

Gears of War filmi için Twitter’da cevap verdi

Twitter’daki bir hayran kitlesine cevap veren Bautista, Hollywood’un Gears markasının farkında olduğunu  tweetinde belirtti. Ayrıntıya girmemiş olmasına rağmen, eski güreşçi “bunu yapmak için her şeyi denediği” konusunda ısrar etti. Bautista uzun süredir Gears topluluğu tarafından, popüler video oyunu karakterinin göz kamaştırıcı kas tonunu gerçekten yakalayan birkaç oyuncudan biri olduğu için, oyun kahramanı Marcus Fenix’i oynamayı tercih eden seçenek olarak benimsendi.

Gears of War gibi devasa bir bilim kurgu destanı oyun için ve muhtemelen oyunun estetiğini yakalamak için ciddi bir bütçe yatırımı gerektirecek. Er ya da geç, Gears of War için çekilen bir film muhtemelen olacak. 2018 Kasım’ında senaryo yazarı F. Scott Frazier senaryoyu yazmak için işe alındı, ancak zamanının uzun tarihi boyunca pek çok şey yaşamış olan bir film için bunun doğru bir başlangıç olup olmadığını görmek için bekleyeceğiz.