DARK PHOENIX Fragmanından Hemen Önce Sinopsisi Yayınlandı!

X-Men: Dark Phoenix fragmanı resmi olarak birkaç saat içerisinde gelecek. Bu arada da 20th Century Fox, heyecanı arttırmak için filmin sinopsis’ine dair bilgileri açıkladı.

Resmi Dark Phoenix fragmanına birkaç saat kalmışken, tüm X-Men hayranları doğal olarak heyecanla bekliyorlar ve gelen sinopsis de hayranların filmden ne beklemeleri gerektiğine dair fikir veriyor. Filmin açıklamasına göre (ComicBook.com aracılığıyla) Sophie Turner’ın oynadığı Jean Grey uzayda bir görevdeyken, Phoenix ile etkileşime giriyor ve Phoenix kuvvetinin ona korkunç bir güç getireceği anlaşılıyor.

Filmin açıklamasının tamamı:

“Uzayda bir kurtarma görevi sırasında, Jean gizemli bir kozmik güç tarafından vurulduğunda neredeyse ölmüş duruma gelir. Eve döndüğünde, bu güç onu sadece son derece daha güçlü değil aynı zamanda daha istikrarsız hale getirir. İçindeki  varlık ile savaşan Jean, varlığın güçlerini ortaya çıkarır. Jean, kontrolden çıkarak en çok sevdiği şeyleri inciterek, X-Men’i bir arada tutan kumaşı çözmeye başlar. X-Men şimdi, bu ailenin parçalanmasıyla, bir araya gelmenin bir yolunu bulmalıdır – sadece Jean’in ruhunu kurtarmak için değil, aynı zamanda bu gücü silahlandırıp galaksiyi yönetmek isteyen uzaylılardan da kurtarmak için.”

The Rise of Dark Phoenix isimli hikayesi Jean Grey için hazırlanmış en popüler destanlardan biridir.

Yaklaşan fragmanda Dark Phoenix’i görmek için sabırsızlanıyoruz. Film son birkaç yıldır yapım aşamasında. Normalde 2018 olan yayın tarihi bir kez daha ileri atıldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Jean Grey rolünde Sophie Turner, Storm rolünde Alexandra Shipp, Cyclops rolünde Tye Sheridan, Quicksilver rolünde Evan Peters, Nightcrawler rolünde Kodi Smit-McPhee, Profesör X rolünde James McAvoy, Magneto rolünde Michael Fassbender ve Mystique rolünde Jennifer Lawrence yer alıyor. Simon Kinberg’ün yönetmen koltuğuna oturduğu filmde kötü karakter olarak iki Oscar adayı Jessica Chastain’i izleyeceğiz.

Dark Phoenix, 14 Şubat 2019’da vizyona girecek.

Bu arada fragmanın sızdırıldığını söyleyelim. Aşağıda görebilirsiniz. Ama kötü görüntü kalitesi ile izlemek istemiyorsanız  resmi şekilde gelmesini bekleyin.

The Dark Phoenix leaked trailer from marvelstudios