BLACK WIDOW’un Son Fragmanı Yayınlandı: Heyecanımız Artıyor!

Marvel Stüdyoları‘nın merakla beklediğimiz Black Widow filminin final fragmanı ile buluştuk. Fragmanla birlikte heyecanımız da tavan yaptı. Ancak 1 Mayıs 2020‘de vizyona girecek filme daha 2 aydan biraz daha az bir süre var. Film için bir de yeni afiş paylaşıldı. Bugün bu fragmana ve filmin posterine dair öne çıkan noktaları konuşacağız.

Vibranyum pençeler?

Fragmanın en vurucu ve dikkat de çekilen noktalarından biri sanırız Taskmaster karakterinin Black Panther vari pençeleri oldu. Wakanda’nın dünyaya açıldığını da düşününce Taskmaster gibi bir karakterin vibranyuma erişiminin zor olmayacağını düşünüyoruz. Ayrıca karakterin geçen fragmanda böyle olduğunu gördüğümüz kurşun geçirmez maskesi ve kalkanı da vibranyum gibi duruyor. Vibranyum demişken…

Taskmaster, Natasha’yı onun tanıdığı herkes gibi dövecek.

Bununla şunu kast ediyoruz: Alamet-i farikası fotoğrafik refleksleri olan bir karakterimiz olarak Taskmaster gördüğü bir hareketi rakibine aynı şekilde yansıtabiliyor. Fragmanın en önemli sahnelerinden birinde Task’ı Natasha’nın Iron Man 2‘deki dövüş sahnesini izlerken görüyoruz. Geçen fragmanlarda da gördüğümüz üzere Nat’in hamlelerini aynı şekilde yapabiliyor Task da.

Bu fragmanda pençeli halini de gördükten sonra iyice anladığımız üzere Taskmaster, Avengers üyelerini ve bunların dövüş tarzlarını da biliyor çünkü kendisini Hawkeye gibi yay kullanırken ve Captain America gibi kalkan atarken görüyoruz. Filmin bir noktasında, belli ki teknolojik ve askeri donanımları bulunan Taskmaster’ı Iron Man gibi de görebiliriz.

Filmin yeni posterinde gördüğümüz karakter Taskmaster mı?

Taskmaster’ın kim olduğuna dair şu ana kadar net bir bilgi verilmedi. Maskenin altındakinin kim olduğunu bilmiyoruz ancak yeni posterle belki de bize en büyük ipucunu verdiler. Aktör O-T Fagbenle de yeni afişte yerini aldı ve IMDb gibi internet sitelerinde canlandırdığı karakterin adı Mason olarak yazsa da bunun Taskmaster’ın alter ego’su olabileceğini düşünüyoruz. Buna bir diğer dayanak noktamız da hem çizgi romanlarda Taskmaster karakterinin hem de bu oyuncunun siyahi olması. Ayrıca bu aktörü şu ana kadarki hiçbir fragmanda görmedik.

Filmin konusuna dair de bu fragmanda yeni bilgiler öğreniyoruz, örneğin Natasha ve diğerlerini Black Widow haline getiren Kızıl Oda‘nın başında Takmaster’ın olduğunu artık biliyoruz. Yer aldığı her yapıma kalite ve güzellik katan Florence Pugh ve Natasha’nın diğer Kızıl Oda üyelerinden dayak yediği sahne gibi sahneleri de izleyeceğimiz için filme epey yükseğiz. Hem arabadaki kaçış sahnelerinden hem de fragmanın son sahnesinden anladığımız kadarıyla da film Marvel’ın klasik mizah tonunu devam ettirecek gibi duruyor.

Siz bu yeni fragmanı ve filmin yeni afişini nasıl buldunuz? Sizce Taskmaster maskesinin altında kim bulunuyor? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletmeyi ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.