Söylentilere Göre BLACK WIDOW Marvel Stüdyosunun İlk +18 Filmi Olacak

Avengers: Endgame sonrası Marvel Sinema Evreninin geleceği hakkında kafalarda pek çok soru bulunuyor ama görünüşe göre Black Widow sonunda kendisine ait bir film ile karşımıza çıkacak.

Yönetmen Cate Shortland ve yazar Jac Schaeffer’ın bir araya gelmesiyle birlikte Scarlett Johansson‘ın oynayacağı Black Widow filminin temelleri sonunda atılmaya başladı. Ve görünüşe göre Marvel Stüdyoları için büyük bir değişikliği de beraberinde getirecek.

Süper kahraman film endüstrisi son on yılda 20 tane +13 film üretti, ama Logan ve Deadpool filmlerinin başarısı ve Disney’in 20th Century Fox’u satın alma planlarıyla birlikte, Marvel süper kahraman devinin de daha yetişkinlere uygun bir etiketle film üretmeye başlaması oldukça mantıklı.

Hollywood dedikodu sitesi Crazy Days & Nights adlı siteye göre Marvel Stüdyosu Black Widow filmini kendilerinin ilk +18 filmi yapmayı planlıyor.

Dedikodu çalkantısına göre, “eğer bu denemeleri kötü giderse tam stüdyonun istediği gibi suçu üzerine atabilecekleri bir kadın hali hazırda bulunuyor olacak.”  Ve inanılası zor olsa da, dediklerine göre Chirs McQuarrie ve Tom Cruise’u da Green Lanter Corps’a uygun görüyorlarmış, hatta Cruise Hal Jordan’ın ölümünden sonra senaryoda değişiklikler talep etmiş.

Her ne kadar doğru gibi görünmese de geçmişte bunun gibi olayları bulunuyor.

Black Widow +18 tarafına genişlemeyi test etmek için harika bir karakter gibi görünüyor. Stüdyo bu genişlemeyle +18 filmleri için yeni bir etiket olan “Marvel MAX”ı mı kullanacak yoksa Marvel Studios ismini kullanmaya devam mı edecek bilinmiyor. Karakterin büyük casusluk operasyonları ve uluslararası suikastler gibi konularla iç içe olduğu düşünlürse, Johansson’ın Widow’u başarısı açısında başka bir Deadpool serisi gibi bir serinin temelini atıyor olabilir.

Ancak şu an film resmi olarak açıklanmadığı için hiçbir şey kesin değil. Ama Shortland ve Schaeffer’ın imzaladığı kontratların halka açıklanmış olduğu düşünülürse Marvel Stüdyolarının “Pis Ağızlı Paralı Asker”e kafa tutmadan önce daha yetişkinlere yönelik bir film üzerinde deney yapması bizi şaşırtmaz.

Black Widow henüz bir çıkış tarihine sahip değil ama söylenenlere göre 2020’de sinemalarda olacak.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi