Black Panther’in Infinity War İle Bağlantısı Hakkında

Black Panther sadece Wakanda’yı koruyan bir savaşçı değil. Babası Kral T’Chaka‘dan sonra tahta gelecek veliaht prens T’Challa yani Black Panther, Captain America: Civil War’daki politik etkinlikler sırasında MCU’ya giriş kapısı buldu.

Black Panther, Civil War çatışması sırasında ne  Iron Man ne de Kaptan’la birleşmedi bunun yerine politikanın üstünde kendi tarafında olmayı tercih etti.onun görevi yatığı ya da yapmaya hazırlandığı şey dolayısıyla Winter Soldier‘ı aramaktı.

black panther secret wars

2018 yılında Black Panther’in solo filmi gösterime girmeden önce Wakanda ile daha çok bağlantı kurarak Black Panther karakterini tanıtmak iyi bir yol gibi görünüyor. Marvel stüdyolarının başkanı Kevin Feige, Empire’a yaptığı açıklamada, “bu faz 3 filminin önemi, Avengers: Infinity War – Part 1’den önce sinemalarda gösterilecek son film olacak olması.” dedi.

Wakanda üzerine kurulu olacak bu ilk filmin Infinity War ile epeyce ilgili olacağa benziyor. Bu da üç olasılığı akla getiriyor:

İlki, kalan iki Infinity Stones (Soul and Time)’un Wakanda’ya bir etkisi olabilir. Jonathan Hickman’in modern Avengers ya da New Avengers çizgi romanlarından  bir konu gündeme gelebilir; Thanos’un Wakanda’ya karşı bir saldırıyı da kapsayan dünya istilası. Belkide bu, Kaptan Amerika’nın kalkanının yapıldığı ve çok ender bulunan Vibranium adlı metalin, niye sadece Wakanda’dan çıktığını açıklamaya yardımcı olabilir.

Üçüncü seçenek ise; Black Panther’ın Infinity War’un başlaması için New Avengers‘ı toplaması ile ilgili olabilir.