ANT-MAN’in Üçüncü Devam Filminin Yapım Detayları Belli Oldu!

Marvel Sinema Evreni’nin merakla beklenen eğlenceli karakterlerden biri olan Ant-Man’in üçüncü devam filminin temel hareketlerinin yaklaşık 11 ay sonra başlatılması planlanıyor. Tarih ve mekânından filmin temel konusuna kadar her şeyi kaleme alıyoruz…

Yapım Tarihi ve Mekândan Son Gelişmeler Neler?

Marvel Stüdyolarının halen Ant-Man 3 filmi hakkında çıkış tarihi verilmedi. Ancak Scott Lang (Paul Rudd) ve Hope Van Dyne’nin (Evangeline Lilly) Marvel Sinema Evreni’ndeki maceralarını görmek için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Çünkü dördüncü faz filmleri çoktan yerleşti ve şimdilik son değişiklikler tamamlandı…

Bildiğimiz şey, Rick ve Morty’nin yazarı Jeff Loveness’ın senarist olarak seçildiğidir. Şimdi ise Murphy’s Multiverse adında bir kaynağa göre yeni bir raporda, filmin “Haziran 2021 tarihinde Atlanta’da yapımlara başlaması” planlanıyor. Bu kesin bilgi olmasa da muhtemelen 2023 yılından bir tarihe yerleşmesi tahmin ediliyor.

Ayrıca görünüşe göre, Avengers: Endgame filmindeki olaylar sayesinde artık yetişkin olan Cassie Lang (Emma Fuhrmann) karakterinin Stature ya da Stinger olması düşünülebilir. Bu kesinlikle ciddi bir yolculuk vaat ederken, hayranlar M.O.D.O.K. karakterinin büyük bir süper-düşman olmalarını umuyorlar. M.O.D.O.K. karakterinin aslında bir açılımı var!

M.O.D.O.K.’un açılımı ise Mental Organism Designed Only for Killing (Sadece Öldürmek İçin Tasarlanmış Zihinsel Organizma)

M.O.D.O.K. Nasıl Bir Karakter?

M.O.D.O.K. karakteri ilk olarak fütüristtik silahlar konusunda uzmanlaşmış ve başlangıçta zekasını arttırmak için önemli ölçüde mutajenik tıbbi deneyime tabi tutulmuş bir silah ticareti organizasyonu olan Advanced Idea Mechanics‘in (İleri Fikir Mekaniği) eski bir çalışanıdır. Advanced Idea Mechanics denen şirket sizce neyi bağdaştırıyor? O şirket kısaltıldığında (A.I.M.) mutlaka Demir Adam 3 (Iron Man 3) aklınıza gelsin!

Gerçek ismi aslen George Tarleton olan bir teknisyen; onu M.O.D.O.K.’a dönüştüren ve ona bilgisayar benzeri bir belleği sayesinde, büyük veri bankalarını çok hızlı bir şekilde tarama ve tutma yeteneği ve soyut matematiksel problemleri neredeyse anında çözme yeteneği de dahil olmak üzere insanüstü zekâ veren mutasyonist bir sürece maruz kaldı. Sonuç olarak süper zekâ ile psiyonik güçlere (telekinetik kuvvet patlaması, kuvvet alan, telepati ve zihin kontrolü) sahip olur.

Ant-Man 3 Filmini Ne Zaman Beyaz Perdede Göreceğiz?

Eğer ikinci virüs salgını ya da olağanüstü darbeler olmadan Haziran 2021 planını koruyabilirler ise; ya 17 Şubat 2023, ya da 5 Mayıs 2023 tarihinden birine ayarlanabilir.

Ant-Man 3 Filmi Hakkında Şahsi Görüşlerim Üzerine…

“Uzun süredir diğer Marvel fanatikleri gibi ben de Ant-Man’in üçüncü devam filmini bekliyorum… Ancak diğerlerinden daha farklı bir beklentilerim olacak. Üçüncü Ant-Man filminin komik bir devam filmi olmasının yerine ya dram, ya da ciddi bir devam filmi olmasını diliyorum. Bunun sebebi ise, M.O.D.O.K. denen acımasız süper-düşman karakterinden dolayı olabilir. Adı üstünde; ‘Öldürmek İçin Tasarlanmış bir Organizma’!

Bunun dışında, eğer M.O.D.O.K. karakteri de tıpkı Carnage usulünde bir katliam yapabilirse, R-Rated işaretine sahip bir Ant-Man filmi dileyebilirim belki… Belki dedim; çünkü olumlu bir imkân açısından bakarsak Disney, Fox yapımlarını satın aldı, imkânsız açıdan ise Disney genellikle aile dostu bir eğlence yapımı firması olmuştur. Ama film maalesef komedi ağırlıklı olabileceğinden dolayı ne dram veya ciddi, ne de yetişkin işaretli mührü yiyeceğini sanmıyorum.

Ancak bir beklentim var; Avengers: Endgame filmindeki olanlardan sonra Cassie karakteri artık yetişkin biri olduğuna göre artık o karakteri kahraman moduna sahip olarak diğer Marvel karakterleri gibi görmeyi isterim! Tıpkı bir Reddit kullanıcısının bir logo çalışmasındaki gibi, ismi de ‘Ant-Man, The Wasp, and Stature’ olmasını umuyorum…”