Nerede Bu ADAM WARLOCK?! // AVENGERS: INFINITY WAR

adam warlock

Çok değil geçen senenin Nisan ayında bir film çıktı Guardians of The Galaxy vol.2! Ve ilk defa orada gördük. Çok iyi bir olmasa da gayet eğlenceli bir MCU filmiydi. Serinin ilk filmi olan Guardians of The Galaxy belki MCU’nun dönüm noktalarından biri diyebileceğimiz bir yapımdı denebilir. Çünkü Marvel bu filmle birlikte ilk defa çok popüler olmayan karakterlere yoğunlaşmış ve bu filmin başarısı Ant-Man, Black Panther gibi kısmen daha az popüler olan karakterlerin evrene dahil edilmesini sağlamıştı. İkinci filmin sonunda Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri olan Adam Warlock‘u duyurdular fakat sonradan vazgeçmişler. (en azından Infinity War filmi için)

Dikkat! Buradan Sonra Avengers: Infinity War Spoiler’ı Var!

Adam’ı ne ara gördük benim haberim yok diyenler için hemen aşağıda Guardians of The Galaxy filminin son After Credits sahnesini izleyebilir:

Ayesha burada Galaksinin Koruyucuları‘ndan intikamını almak için “Adam’ı yarattım” diyor ve bu Adam bizim Adam. Adam Warlock çizgi romanlarda Thanos‘a kafa tutabilmiş ve onu yenmiş güçlü bir karakter. Film çıkmadan biliyorduk ki birçok kahraman ölecekti bu yüzden Adam Warlock savaşa dahil olur diye gösterdiklerini düşünmüştük fakat Infinity War senaristlerinden Christopher Markus Infinity War‘da çok karakter olduğundan ve Warlock‘un adaletli bir ekleme olmayacağını düşünmüş:

“Adam’ı dahil etmedik çünkü o çok büyük bir kırılma noktası ve onun için solo film yapmak zorundasınız. Hali hazırda çok fazla karakterimiz ve bir çok kilit karakteri kullanamadık. Silver Surfer çok yararlı olabilirdi fakat ona el atamayız, şimdilik.” Markus‘un açıklaması böyle ki bizce gayet mantıklı.

“E sen bana neden bunu anlattın” diyenler için size karakterden bahsedeyim. Adam Warlock, Enclave adındaki bir bilim tarikatı tarafından ”Üstün Asker Deneyleri”nde defalarca kullanıldı. Deneyler başarıya ulaşınca kontrolden çıkıp tarikatı yok etti ve kaçtı. Elindeki bu güçle ne yapacağını uzun süre düşündükten sonra High Evolutionary adındaki evrenin en iyi genetik mühendisinin yapay gezegenine gitti. Bu gezegende High Evolutionary “Kötülük” kavramının olmadığı bir imparatorluk kurmaya çalışmaktadır. Fakat Adam‘ın gelmesiyle bela da onunla birlikte geldi ve Man-Beast adındaki şeytani yaratık bu gezegene kötülüğü yaydı. Warlock onu ne kadar durdurmayı denese de başaramadı. Bunun üzerine High Evolutionary Warlock‘a ruh taşını verdi. (Evet evet bildiğimiz ruh taşı.) Man-Beast‘i yenen Warlock evrende dolaşıp kötülüğü yok etmeye çalıştı. Thanos ruh taşının Adam‘da olduğunu öğrenince yendi ve ruh taşını aldı. Sonra Adam buradan kurtuldu ve Thanos‘u en yenilmez hissettiği anda yendi. Evet böyle güzel bir hikayesi var bu karakteri okumanızı tavsiye ediyorum.