Doctor Strange

Spider-Man ve Doctor Strange’in Birlikte Yer Aldığı Animasyon Dizi Bölümleri

Spider-Man No Way Home filminin vizyona girmesine çok az kaldı. Bildiğiniz gibi filmde Doctor Strange önemli bir rolde olacak. Film vizyona girmeden önce sizin için Spider-Man ve Doctor Strange’in bir araya geldiği bazı animasyon dizi bölümlerini derledik. Doctor Strange’in Spider-Man’in hayatına ne koşullarda yer ettiğine dair bazı bilgiler ikisi arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Böylece filmde de bazı göndermeleri daha iyi anlayabilirsiniz. Ancak önce size birkaç şey anlatmak istiyorum.

Galaksiyi ve Gerçekliği Kurtaran Spider-Man Fikri

Spider-Man hikayeleri temellerini bilimden alan hikayelerdir. Onun hikayelerinde düşmanların çoğu yanlış giden bazı deneyler sonucu kötü adama dönüşmüştür. Bazıları da egemen sınıfla mücadele etmek için kendi icat ettiği süper kötü cihazlarla Spider-Man’in düşmanı olur. Spider-Man’in kendisi de gücünü radyoaktif bir örümceğin kendisini ısırması sonucu elde etmiştir. Buna ek olarak Spider-Man mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ıdır. Onun hikayelerinde galaksileri veya gerçekliğin yapısının korunmasına gerek yoktur. O basit hikayelerle kendisini sevdirmiş bir kahramandur.

Son zamanlarda Spider-Man’in galaksiyi veya evrenin gerçekliğini korumaya çalıştığı hikayelerin arttığını görüyorum. Spider-Verse hikayeleri bu türü iyi yapan nadir örneklerden biridir. Ancak bunun sürekli yapılması ne kadar iyidir bundan emin değilim. Neyse, geçmişte bundan çok fazla yapıldı biraz yeni Spider-Man hikayeleri görmek gerekiyor olabilir. Doctor Strange veya benzeri karakterlerin Spider-Man hikayelerinin doğasına aykırı olup olmadığını size bırakıyorum. Yine de aşağıdaki bölümlerin eğlenceli ve keyifli bölümler olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Bu yazımda bölümleri açıklamalı olarak ele almayacağım. Sadece Spider-Man Animated Serisindeki bölüm hakkında kısa bir özet yazdım. Bu çizgi film benim en sevdiğim çizgi film serisi olması ona bir ayrıcalık yapayım dedim. Diğerlerini de izleme sırasına göre linkini bırakıyorum. O halde Spider-Man ve Doctor Strange’in bir arada olduğu animasyon bölümlere bakalım.

Spider-Man: The Animated Series

The Sins of the Fathers, Chapter I: Doctor Strange

Spider-Man ve Doctor Strange ( Spider-Man: The Animated Series)

Sanctum Sanctorum adlı bir malikanede Wong adında Asyalı bir adam büyük bir odada meditasyon yapıyor. Wong daha sonra diğer odadan gelen bir ses duyar ve gürültüyü neyin yaptığını görmeye gider. Wong, bir pencerenin açıldığını fark eder ve ardından ninjaların saldırısına uğrar. Wong, onları bir süreliğine savuşturmayı başarır, ancak kısa süre sonra etkisiz hale gelir. Ancak Örümcek Adam gelir ve ninjalardan birini ağına hapseder. Ancak kolayca kurtulabilir ve Örümcek Adam süper güçleri olduğunu fark eder. Ninjalardan biri Örümcek Adam’ın arkasına gelir ve onu yakalar. Örümcek Adam mücadele ederken kapüşonunu çıkarır ve Örümcek Adam’ın keşfettiği için şok olduğu kişinin gerçekten Mary Jane olduğunu ortaya çıkarır.

Kısa bir süre sonra Örümcek Adam, Mary Jane ve diğerlerini Yeniden Birleşme Merkezi adlı bir binaya kadar takip edebilir . Örümcek Adam binaya yaklaşırken bir güç alanı tarafından püskürtülür. Örümcek Adam az önce ne olduğunu merak ederken, daha önceki adam Örümcek Adam’ın karşısına astral bir biçimde çıkar. Örümcek Adam’a Yeniden Birleşme Merkezi’nin Kızıl Gruplar Cyttorak tarafından korunduğunu söyler ve Örümcek Adam’ı ayrılmaya çağırır. Örümcek Adam ayrılmayı reddeder ve kim olduğunu sorar. Adam daha sonra kendisini Doctor Strange olarak tanıtır.

Ultimate Spider-Man Animated Series

S01E013 – Strange

S01E20 – Run Pig Run

S02E13 – Journey of the Iron Fist

S03E04 – Cloak and Dagger

S04E03 – Miles From Home

S04E16 – Return to the Spider-Verse: Part 1

S04E19 – Return to the Spider-Verse: Part 4

S04E20 – Strange Little Halloween

S04E24 – The Moon Knight Before Christmas

S04E25 – Graduation Day: Part 1

S04E26 – Graduation Day: Part 2

Spider-Man ve Doctor Strange (Ultimate Spider-Man Animated Series)

Marvel’s Spider-Man Animated Series

S03E02 – Amazing Friends

S03E03 – Vengeance of Venom

Doctor Strange ve Spider-Man( Marvel’s Spider-Man)

Son Not | Spider-Man ve Doctor Strange

Spider-Man No Way Home ve bu animasyon filmlerinde gördüğümüz üzere Spider-Man ve Doctor Strange’in birlikte yer aldığı çok fazla hikaye var. Bu hikayelerde Doctor Strange Spider-Man’in kimi zaman akıl hocası kimi zaman da ondan ders alan birisi. Spider-Man ve Doctor Strange benim en çok sevdiğim iki Marvel karakterlerinden. Bu yüzden zaman zaman Spider-Man hikayelerinin doğasının bozulduğunu düşünsem bile iyi tarafından bakmaya çalışıyorum. Böylece sevdiğim iki karakteri yan yana görmenin keyfini çıkarıyorum.c

25 yaşında hayal sever bir gencim.