MCU’da Captain Marvel’ın Yerini Kimler Alabilirdi?

Bugün aslında bir ”what if…” senaryosu ile aranıza dönüyorum. Düşündüm ve Marvel Sinematik Evreni‘ne (MCU) son katılan ve en güçlü kahraman olarak nitelendirilen Captain Marvel‘ın yaptığını başka kimler yapabilirdi, sorusuna MCU’da bahsedilen, kısmen de olsa geçen ya da hissettirilen kahramanlar veya direkt çizgi romanlardan gelen birkaç isim buldum. Başlamadan önce yazıda başta Infinity War, Captain Marvel ve Endgame olmak üzere çeşitli MCU filmlerinden sürprizbozanlar olabileceğini belirteyim.


#1 NOVA (Richard Rider)

nova

Guardians of the Galaxy‘den biliyoruz ki kurulan bu evrenin içinde Nova Corps var, bu grubu DC’nin Green Lantern Corps’u gibi düşünebilirsiniz. Infinty War’un başında Thanos’u çoktan Güç Taşı’nı almış halde gördüğümüzü hatırlarsınız, Thor da daha sonra bir muhabbette Thanos’un Xandar’ı (Nova Corps merkez gezegeni) mahvettiğini söylüyordu. Bu neden önemli? İlk Guardians filminin sonunda ekibimiz taşı Nova Corps’a onu koruması için teslim ediyordu. Ancak bunu başaramadıklarını gördük. Infinity War sonrası Endgame teorisi olarak şunu demiştim: Thanos’un korudukları taşı almasını kendine yediremeyen bir Corps üyesi olan Richard Rider taşın peşine düşecek ve bir şekilde Dünya’da bizim Avengers ekibimize katılacak. Bu gerçekleşmedi tabii, olsa büyük gaza gelirdik.


#2 SILVER SURFER

silver surfer
Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer filminden Siver Surfer.

Şimdilerde Disney – Fox anlaşmasının tamamlanıp X-Men ve Fantastic Four gibi ekiplerin MCU’da görünebilmesi olanaklı hale geldi ancak bu biraz daha erken olsa Silver Surfer gibi hayran favorisi, çok güçlü bir karakteri Endgame’de görebilirdik. Nova, Captain Marvel ve birazdan bahsedeceğimiz diğer kahramanlar gibi kozmik kökenli Sörfçü sayesinde MCU’nun Thanos’tan sonraki büyük kötüsü olarak Galactus‘a da yol yapılabilirdi.


#3 ADAM WARLOCK

adam warlock

Bu listedeki ”Infinity Saga” için yer alabilecek gerçekten en muhtemel isimdi. Kullanılmaması yazık oldu. Guardians of the Galaxy vol. 2’nun sonunda, bir ek sahnede ”tease” edilen kahramanımız, alnının ortasında bir Sonsuzluk Taşı taşıyan asıl isim aslında çizgi romanlarda, hem de filmlerde de en kritik taş olarak yer alan Ruh Taşı’nı. Ayrıca Sonsuzluk Eldiveni’ni de kullanmış olan bu karakterin GotG vol. 3’de nasıl kullanılacağı merak konusu.


#4 WONDER MAN

wonder man

Çizgi romanlarda rahmetli Stan Lee’nin yarattığı Avengers üyelerinden biri olan kahramanımız aslında MCU’da görünmeye yakındı hatta kimin oynayacağına dair dedikodular da vardı. Karakteri Firefly ile gönüllerimize taht kuran Kanadalı aktör Nathan Fillion canlandıracaktı. Hatta karakter GotG vol. 2’da yer alacaktı ancak ne olduysa oldu ve yönetmen James Gunn karakteri kullanmaktan vazgeçti.

Buraya kadarki kahramanlarımız ilk aklımıza gelen isimlerdi, buradan sonrakiler daha uzak ihtimaller olarak nitelendirilebilir.


#5 BLACK BOLT

Inhumanların Kralı hali hazırda MCU içinde yer alıyor ancak öyle kötü bir yapımla evrene dahil oldu ki karakteri çok sevmemize rağmen biz bile hatırlamak istemiyoruz. 2014 yılında Marvel Stüdyoları baş sorumlusu Kevin Feige MCU’nun 3. fazının tanıtımını yaparken planlanan filmler arasında Inhumans da vardı. Ancak 2017 yılında Inhumans dizi olarak karşımıza çıktı ve aşırı kötüydü arkadaşlar, nefretlik bir diziydi resmen. Normalde Infinity War’dan sonra gelmesi planlanan ”Nainsanlar” böylece evrenden silindi gitti.

Yazıyı fazla uzatmadan birkaç isimden daha bahsedip sonlandıralım. Bunlardan ilki Angela, Marvel’a Spawn çizgi romanlarından Thor’un kız kardeşi olarak geçen ve Neil Gaiman ile Todd McFarlane gibi ustalar tarafından yaratılan Asgardlımız evrene farklı bir dinamik katabilirdi. Yine aşırı güçlü kozmik karakterler olarak sayabileceğimiz Sentry, Hyperion, Blue Marvel gibi karakterler de Carol Danvers’ın yerine düşünülebilirdi. Sonuçta Marvel, Guardians gibi neredeyse hiç tanınmayan bir ekibi bile hayran favorisi haline getirdi.

Kozmik kökenli değil hatta direkt mutant olan aşırı güçlü Namor da düşünülebilirdi keza Atlantis Kralı daha önce Iron Man 2’de, çok yakın zamanlı olarak da Endgame’de ”tease” edildi. Mutant olmasının sorununu Wanda ve Pietro için hallettikleri gibi hallederlerdi. Captain Marvel’a filminde olduğu gibi Uzay Taşı vermiş olurdu güçlerini de. Aquaman de başarı elde etmişken MCU’nun 4. fazı için düşünülebilir.

Aslında bu yazıyı ”Captain Marvel MCU’nun en güçlüsü olacak.” denip karakterin aslında Thor’dan güçlü olmaması ve karakteri canlandıran aktrisin çok da sevilmeyip eleştirilere maruz kalması üzerine hazırladık.

Evet, sizin Captain Marvel ve MCU’nun geleceği ile ilgili düşünceleriniz neler? Siz bu isimlerden hangisini MCU’da görmek isterdiniz? Sizin burada yer almayıp da eklenmesini istediğiniz karakter var mı? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.