2020 Yılına Kadar İzleyeceğimiz 20 Süper Kahraman Filmi

Marvel, Dc, Fox her biri son zamanlarda sinema sektöründe söz sahibi. 2016’da izlediğimiz ve izleyeceğimiz, sinemalarda kapalı gişe oynayan süper kahraman filmlerinde onların parmağı var. Süper kahraman filmlerinin son yıllardaki başarısı daha da fazlasının yapılmasının önünü açtı. Öyle ki 2020’ye kadar izleyeceğimiz en az 32 film var. (Güncel: Şubat 2018)

İster Marvel hayranı, ister Dc hayranı olun hatta isterseniz ikisiyle de uzaktan yakından alakasız olun hepimiz süper kahraman filmlerini izlemeyi severiz. Hele de bu filmler teknolojiyi son demine kadar kullanan ve masraftan kaçmayan filmler olunca kendimizi izlemekten alıkoyamıyoruz. Şüphesiz 2020’ye kadar iyi ve ya kötü bir çok emek izleyeceğiz.

 

1. Black Panther — 16 Şubat, 2018

Black Panther

Bilgi: Bir diğer Marvel yapımı film. Black Panther, ilk siyahi marvel süper kahramanı olmasıyla dikkatleri üstüne çekti. Karakter, ilk defa Captain America: Civil War filminde sahneye çıkmıştı. Chadwick Boseman’ın başrolde olduğu filmin yönetmenliğini de Ryan Coogler Yapacak.

 

2. The Flash —16 Mart, 2018

The Flash

Bilgi: Genç oyuncu Ezra Miller’ın başrolünü oynayacağı Dc ve Warner Bros. yapımı solo süper kahraman filmi. Şimdilik sadece Justice League fragmanında flash olarak izleyebildiğimiz Ezra Miller, olumlu yorumlar almayı başarabilmişti. Filmin de sempatik ve eğlenceli bir film olması bekleniyor.

 

3. Avengers: Infinity War part I — 4 Mayıs, 2018

Avengers: Infinity War part I

Bilgi: Yenilmezler kahramanlar, yeni bir film ve ekibe yeni katılan karakterlerle dönüş yapacak. Söylenene göre filmde “Guardian of the Galaxy” filminde yer alan karakterleri bu filmde görebileceğiz. Film 2 part halinde yayınlanacak.

 

4. Ant-Man And The Wasp — 6 Temmuz, 2018

Ant-Man And The Wasp

Bilgi: Film Ant-Man filminin devam filmi olacak ve bu sefer karınca arkadaşımıza eşek arısı (The Wasp) da eşlik edecek. The Wasp rolünde Evangeline Lilly’yi göreceğiz. Filmin çekimlerinin en geç 2017 yılında başlanması bekleniyor.

 

5. Bir başka İsimsiz Fox-Marvel Filmi — 13 Temmuz, 2018

15

Bilgi: İsimsiz filmlerden bir başkası. Bu filmin de X-men spin-off’u olup adının da “New Mutants” olabileceği söyleniyor.

 

6. Aquaman — 27 Temmuz, 2018

Aquaman

Bilgi: Game of Thrones dizisinden tanıdığımız, başarılı oyuncu Jason Momoa’nın başrolünde olduğu bir diğer Dc yapımı solo süper kahraman filmi. Justice League’de de yer alacak karakterin solo filmi şimdiden heyecan verici olacak izlenimi uyandırıyor. Filmin yönetmenliğini “Furious 7” ve “Saw” filmlerinin yönetmeni James Wan yapacak.

7. Spider-Man Animasyon Filmi — 21 Aralık, 2018

Spider-Man Animasyon Filmi

Bilgi: Avi Arad, Matt Tolmach ve Amy Pascal’ın yer aldığı Marvel projesi 2018’in son günlerinde yayınlanacak.

 

8. Batman Solo Filmi — 2018 (Tam Tarihi Bilinmiyor)

Captain Marvel

Bilgi: Yayın tarihi henüz resmi olarak açıklanmamış olan Batman Solo filmi. Ben Affleck’in yazıp yöneteceği iddaa edilen filmin tahmin edilen yayın tarihi ise mart 2018 olacak düşünülüyor.

 

9. Captain Marvel — 8 Mart, 2019

Captain Marvel

Bilgi: İlk kadın başrole sahip Marvel süper kahraman filmi olacak filmin, ana karakterini Brie Larson’un canlandıracağı biliniyor. Senaryosunu Meg LeFauve ve Nicole Perlman’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Niki Caro ve Elizabeth Wood yapacak.

 

10. Shazam! — 5 Nisan, 2019

Shazam!

Bilgi: Shazam solo filmi hakkında çok az şey biliyoruz. Justice League Part 1’de görülüp görülmeyeceği merak konusu ama filmin tutmasıyla Justice League Part 2’de yer alacağını düşünebiliriz. Üstelik bu filmde Dwayne “The Rock” Johnson’ı “Black Adam” olarak göreceğiz. Gerçekten heyecanlı bir bekleyiş olacak.

 

11. Avengers: Infinity War part II — 3 Mayıs, 2019

Süper Kahraman Filmi

Bilgi: İki bölüm olarak çekilecek Avengers Filminin ikinci bölümü olarak 2019’da yayınlanması bekleniyor.

 

12. Justice League Part II — 14 Haziran, 2019

Süper Kahraman Filmi justice league part 2

Bilgi: Hakkında çok az şey bilinen filmin, yönetmeni Zack Snyder olacak ve Darkseid karakterinin ya birinci bölümde ya da ikinci bölümde kötü karakter olarak yer alacağı düşünülüyor.

 

13. Cyborg — 3 Nisan, 2020

Süper Kahraman Filmi cyborg

Bilgi: Başrolünde Justice League Part 1’de de göreceğimiz Ray Fisher’ın olduğu Dc ve Warner Bros. yapımı solo süper kahraman filmi. Film hakkındaki bilgiler oldukça kısıtlı.

 

14. İsimsiz Marvel Filmi 1/3 — 1 Mayıs, 2020

24

Bilgi: 2020’de yayınlanacak isimsiz 3 Marvel filminden birincisi. Film hakkındaki teorilere göre ya bir Spider-Man devam filmi izleyeceğiz ya da Guardians of the Galaxy’nin 3. Filmini izleyeceğiz.

 

15. Green Lantern Corps — 24 Temmuz, 2020

Green Lantern Corps

Bilgi: 2011 yılında yapılan ve büyük eleştirilere maruz kalan Green Lantern filmini unutturmaya çalışacak olması muhtemel. Film ayrıca Justice League ile aynı evrende geçecek yani bu filmden önce veya sonra bir Justice League filminde Green Lantern’i görebiliriz.

 

16. İsimsiz Marvel Filmi 2/3 — 10 Temmuz, 2020

26

Bilgi: Temmuz ayında yayınlanacak Marvel filmi için de tahmin edilen projeler; Spider-Man devam filmi, Black Panther devam filmi, Doctor Strange devam filmi, Guardian of the Galaxy devam filmi. Çok bariz ki hangi filmin olacağını belirleyen gişe başarıları olacaktır.

 

17. İsimsiz Marvel Filmi 3/3 — 6 Kasım, 2020

27

Bilgi: Bu isimsiz film için de ortaya atılan teoriler “Blade” Filminin yeniden yorumlanması olacağı yönünde.

18 – Suicide Squad 2 – 2019

19 – Venom – 5 Ekim 2018

20 – Gambit – 7 Haziran 2019

Oyun dünyasından son gelişmeleri yazıyorum