Marvel MCU Dizilerinden Kısa Kısa Gelişmeler… (Temmuz 2020)

Hayranlar gelecek yıla ertelenmesi sebebi ile bir WandaVision gecikmesi hakkında şaşkınken, Hawkeye dizisi ise yönetmenler konusunda aranan kanı bulmuş durumda…

WandaVision Dizisi Ertelenecek mi, Yoksa Aynı Planı mı Koruyacak?

Gecen günlerde Koronavirüs salgınları yüzünden The Falcon and The Winter Soldier’ın süresiz olarak ertelendiği, ancak bir Marvel’ın Disney+ dizisi WandaVision’ın da 2021 yılının bahar aylarına ertelendiğini duymuştuk. Ancak; hem Hollywood Reporter, hem de Deadline adlı kaynaklara göre haberler yeniden güncellendi ve şimdi Elizabeth Olsen ile Paul Bettany baş rollerindeki dizinin hâlâ bu yılının son haftalarında yayınlanacağını yine duymaya başladık.

Buna rağmen 2020 sonunda yayınlansın ya da yayınlanmasın, Korona salgınının güvenlik yönergeleri ve sayısız diğer faktörlerle üretimi ne kadar sürede tamamlayabileceklerine bağlı olarak değişebileceğine dikkat edilmelidir.

Yani kısacası “The Falcon and The Winter Soldier” şu an süresiz olarak gecikse bile, WandaVision halen 2020 Aralık planını koruyabilir!

HAWKEYE Disney+ Dizisi, Nihayet Gereken Yönetmenlerini Buldu!

Hollywood Reporter adlı kaynağa göre Marvel Stüdyoları’nın merakla beklenen bir Disney+ dizisi olan Hawkeye dizisi için biri grup yönetmen Bert ve Bertie (Yani Amber Finlayson ve Katie Ellwood) ile diğeri bireysel yönetmen Rhys Thomas olmak üzere iki farklı yönetmen ile anlaştı.

Henüz onaylanmamış olsa da, Bert ve Bertie muhtemelen altı bölümlü mini dizilerin ilk yarısını yönetecekken, Thomas ikinci yarıyı ele alacak, Jonathan Igla ise diziyi uyarlayarak yazacak. Kadro detayları şu anda gizleniyor, ancak dizinin Kate Bishop’u Marvel Sinema Evreni’ne tanıtması bekleniyor. Oyunculuk şu an için bir sır olarak kalıyor, ancak Akademi Ödülü adayı Hailee Steinfeld’in Bishop’u oynamak için öncü olduğu söylentileri yoğun.

Bir yapımın başlangıç tarihi verilmedi, ancak Hawkeye daha önceden de belirtildiği gibi bu yılın son haftalarında çekime başladığı söylendi.