COMIKON-İSTANBUL Yarışmalarıyla “İlham Ver” Diyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Comikon-İstanbul festivalinde çizer, illustratör ve çizgi roman senaristlerini birbirinden farklı yarışmalar bekliyor. “İlham ver” sloganı ile duyurulan yarışmalar, çizgi roman, animasyon, illüstrasyon, konsept tasarım  alanlarının teşvik ve takdir edilmesine yönelik olarak yapılmakta.

Comikon’18 organizasyon komitesi adına Japon Sanat Merkezi yöneticisi Dr. Erdal Küçükyalçın tarafından yapılan duyuru aşağıdadır.

“Sevgili sanatçılar,

İlki çok başarılı geçen ComiKon – İstanbul festivalinin ikincisini 28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında “İlham Ver!” temasıyla düzenliyoruz. Çizgi ile hikaye anlatmanın önemine inanıyor ve katılımcıların bir yandan eğlenirken, bir yandan da öğreneceği çok sayıda etkinlik hazırlıyoruz.

Bu kapsamda ülkemizde Çizgi Roman, animasyon, illüstrasyon, konsept tasarım alanlarının teşvik edilmesi ve bu alanda çalışan yaratıcı sanatçıların başarılı işlerinin takdir edilmesi amacıyla COMİKON 2018 Festivali dahilinde “Çizgi Roman Projesi, Çizgi Roman Senaryosu, Konsept Sanat Projesi ve Kısa Animasyon Film” dallarında “COMİKON ÖDÜLLERİ” verilecektir.

Festival dahilinde ayrıca bu alanlarda faaliyet gösteren tüm tarafları bir araya getirerek tanıtmak amacıyla “COMİKON 2018 Yearbook” kataloğu yayınlanacaktır.

Başvuru için son tarih: 10 Ağustos 2018. Yarışmalara katılım için detayları japonsanat.com sitesinde bulabilirsiniz.

Sizleri de aramızda görmek dileğiyle…

ComiKon’18 Organizasyon Komitesi adına

Dr. Erdal Küçükyalçın

JAPON SANAT MERKEZİ ”

 

28-29-30 Eylül 2018’de gerçekleşecek olan Comikon İstanbul etkinliğini kaçırmayın!