Lazarus Contract; Deathstroke Speedster Oluyor!

Selam herkese, bir şeyler yazmayalı gerçekten uzun zaman oldu. Biraz paslanmış olabilirim fakat hızlı açılacağımı düşünüyorum. Ufakça bir kendimden bahsedip hemen konumuza geçelim. Ben Nejdet Anıl Güleç, aynı zamanda Youtube üzerinden de içerik üretiyorum. Ufak bir not daha, yazdığım tüm yazıların video hallerini kanalımda bulabilirsin. ( Kanala gitmek için görsele tıklamanız yeterli.)

Evet artık konumuza dönebiliriz. Şimdi Lazarus Contract eventinden bahsedeceğim biraz. The Button event’i bildiğiniz üzere baya sattı ve herkesi DC’ye yönlendirdi. Yani bu kadar güçlü bir event ardından direk Deathstroke Speedster olacak! Başlığıyla bir crossover event daha yayınladı. Açıkçası bu event, Button’dan daha ilgi çekici gelmişti. Benim gibi yan karakter seven arkadaşların bu eventi severek takip edeceğini tahmin ediyorum.

Peki bu event hangi sayıları içeriyor?

Lazarus Contract, Titans #11 ile başlıyor Teen Titans #9 ve Deathstroke #19 devam edip, Teen Titans Annual #1 : The Lazarus Contract ile sonlanıyor. Titans #11 çıkmışken bir göz atmadan geçmeyelim. Detaylı incelemesi Teen Titans #9 ‘ a saklıyorum, bu ısınma turu.

Deathstroke Speedster

Burası biraz spoiler içerir arkadaşlar!
Hikayemiz, yıllar önce The Ravager’ın Teen Titans ekibiyle savaşında hayatını kaybetmesiyle başlıyor. Ravager, Deathstroke’un oğullarından biri. Fakat bu ölüm, tamamen Ravager’in güç arayışı için kendisine kullandığı ilaçlar yüzünden olmasına rağmen Deathstroke bunu tamamen Teen Titans ekibine yıkıyor.

Ardından günümüze geliyoruz, intikam hırsıyla yanıp tutuşan Deathstroke kendini toparladığı gibi New York’a Titanların şehrine bir saldırı düzenliyor ve Wally’i kaçırıyor. Yani şimdi “Dünya’nın en hızlı adamını kim kaçırabilir la?” Dediğinizi duyar gibiyim fakat adam Deathstroke abi, her şeyi yapabilir. Buradaki işin garip kısmı ise, şehre saldıran adamları sorguladıklarında bizi ‘Lazarus’ gönderdi diyorlar. Yani Deathstroke kendine Lazarus mu diyor şimdi? Yoksa Lazarus başka biri mi? Bunu ileri de öğreneceğiz sanırım. Ardından Deathstroke’u Wally sorgularken görüyoruz, zamanı bükme kavramı üzerine yoğunlaşıyor. Çünkü Wally’ e bir anlaşma sunmak ve Ravager’ı oğlunu geri getirmesini için zamanı değiştirmesini istiyor. Tabi ağzı bir kere yandı. Wally’nin böyle bir anlaşmayı asla kabul etmeyeceğini söyleyip Slade’e saldırsa bile, şşt o Deathstroke her zamanki gibi hazırlıklı!