‘JEAN GREY’ X-MEN Çizgi Romanlarında Tekrar Hayata Dönüyor

İkonlaşmış Marvel karakteri ve X-Men’in kurucu üyesi olan Jean Grey, yakında çıkacak olan çizgi roman serisi Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey ile uzun süredir beklenen dönüşünü yapacak. Phoenix Force’un eski ev sahibi yıllar önce ölmüştü, ancak gölgesini Marvel Evreni içinde devam ettirdi.

Kostümlü kimliğiyle Marvel Girl olarak tanıtılan Jean Grey, 1963’te beş orijinal X-Men’den biri olarak ortaya çıkmıştı. Kısa süre sonra romantik bir şekilde takım arkadaşı Cyclops’a bağlandı ve ikili Marvel’ın en ünlü çiftlerinden biri haline geldiler. Ancak karakterin hayatı, Phoenix Force adlı bir kozmik bir varlığa bağladığında sonsuza dek değişti. Phoenix Force‘un yıkıcı gücü sonunda Jean’i kontrol edilemeyen Dark Phoenix‘e dönüştü. Karakterin sonu ise takım arkadaşlarını kurtarmak için kendini öldürmesi ile gerçekleşti (Uncanny X-Men # 137) O zamandan beri karakter çizgi romanlarda yer alsa da 2005 yılından beri ölü.

Bleeding Cool,  haberine göre Marvel Jean Grey’i canlandırmaya hazırlanıyor.  Phoenix Resurrection: The Return of JeanGrey,  Matthew Rosenberg tarafından yazılırken çizimleri Leinil Francis Yu tarafından yapılacak.  Aşağıda çizgi romana dair açıklamayı görebilirsiniz.

“Jean yıllar önce öldü ve X-Men onun için yas tutuyordu. O zamandan beri dünya değişti, takım arkadaşları onsuz yaşıyorlardı. Ve şimdi tüm dünyada garip olaylar olurken, bu takım arkadaşları sadece bir anlama gelebilir – tek gerçek Jean Grey geri geldi!”

Leinil Francis Yu’nun Phoneix karalaması

 Jean Grey uzun zamandır ölmüş olmasına rağmen, Marvel’in hikayeleri anlatmak için kullanmaya devam ettiği bir karakter.

Geçen ay Marvel, Generations: Phoenix and Jean Grey#1′i yayınladı. Bu sayı, karakterin iki versiyonunun zamanla etkileşime girmesine izin veren tek adım. Hikaye hayranlara orijinal Jean’i daha çok görmek için bir şans tanımış oldu ancak onu hayatına geri getirmedi.

Hayranlar, Jean’in yeni seride geri gelmesiyle birlikte işlerin nasıl yürüdüğünü merak ediyor olacak.

İlk sayıdaki açıklama, muhtemelen Wolverine’e atıfta bulunulan “onsuz öldü” sözü takım arkadaşlarına ve tabii ki M-Pox adlı mutant bir hastalığa yakalanan kocası Cyclops için söyleniyor.