SUICIDE SQUAD Yıldızlarının Kötü Yorumlara Tepkileri

Suicide Squad‘ın çifte düzenleme işlemi haberi geldiğinden beri sorular çoğalıyor ama görünüşe göre en azından bir karakterin hikayesi fazla kesintilerden etkilenecek. Jared Leto’nun dediğine göre Joker olarak çok fazla sahne çekmiş ama bu sahneler film için henüz son şeklini almamış

Fransız TeleStar’a konuşan Leto:

“Pek çok sahne var ve henüz film son halini almadı. Umarım fazla kesintiye uğramazlar.”dedi.

Suicide Squad’ın Londra prömiyerinde  Leto ve Will Smith negatif yorumlara cevap verdiler.

USAToday’e konuşan Smith kendisini,  işi insanları eğlendirmek olan halkın hizmetinde biri olarak niteleyip eleştirmenlerin fikirlerinden çok halkın tepkisini önemsediğini söyledi. Leto ise bu konuda biraz daha dikkatli davranarak yapımda yer almaktan mutlu olduğunu söylemekle yetindi.

Suicide Squad’ın kötü eleştiriler alması sonucu, filmin fanları, daha önceden de diğer DC yapımlarına karşı yanlı yorumlar yapıldığı gerekçesiyle, Rotten Tomatoes websitesindeki yorumların kaldırılması amacıyla 18,495 imzalı dilekçe toplamıştı. Talebi başlatan Abdullah Coldwater, bu kadar fazla imzalı dilekçe toplanacağını beklemediğini söylüyor.

“Bu talebi anlamsız buluyorum Bu sadece düşmanca söylemleri yayıyor ve destekçilerle muhalifler arasında online bir kavgaya sebep oluyor. Filmler eğlence içindir. Nefret ve kavga ise eğlenmenin çok dışında.”

Suicide Squad 5 Ağustos’ta gösterime girdi.