Anime Tavsiyeleri : İzlenmesi Gereken Animeler Serisi 2

“Hangi animeyi izlesem” diye düşünüyorsanız, anime tavsiyeleri serimiz sizler için devam ederken bir göz atın deriz. Youtube kanalımızda anime tavsiyeleri dışında da animeler ile ilgili daha fazla içerik bulabilirsiniz. Kanalımza abone olmak için sağ alt taraftaki kırmızı butona basabilirsiniz.

 

one outs

One Outs

Hiromichi Kojima, Japon Beyzbol Ligi Lycaons’ın yıldız vurucusudur. İçinde bulunduğu bunalımdan kurtulmak için Japonya’nın güneyinde, Okinawa adında bir adaya idman yapmak için gider. Orada “One Out” adında beyzbol vasıtasıyla oynanan kumarın tartışmasız lideri olan ve 134 km/s hızda atış yapabilen Toua Tokuchi ile tanışır. Tokuchi, Kojima’yla girdiği bahsi kaybedince onun isteği üzerine takım arkadaşı olmak zorunda kalır. Ancak akıl almaz anlaşma şartları altında Lycaons başkanı ile sözleşme imzalar. Anlaşmaya göre; “atıcılık yaptığı sırada dışarı gönderdiği her oyuncu için 5 milyon yen alacak, ancak verdiği her sayı içinse başkana 50 milyon yen borçlanacaktır.

Spor animelerine karşı ön yargısı olan arkadaşlar, bu animeyi izlediklerinde eminiz ki bu ön yargıyı kıracaklardır. Sporun sadece beden savaşı değil, zeka savaşı da olduğunu bu animeyle bir kez daha anlamış olacaksınız.

full metal alchemist

Full Metal Alchemist: Brotherhood

Simyanın gündelik hayatta yaygın olarak kullanıldığı bir dünyada bunu öğrenmeye meraklı Elric kardeşlerin günün birinde hastalık sebebi ile annelerinin kaybetmeleri üzerine dünyaları başlarına yıkılır. Seneler önce babaları hiç bir şey söylemeden evi terkederek onları yalnız bırakmıştır. Annelerinin ölümünden sonra komşularının evinde hayatını sürdüren Elric kardeşler günün birinin simyanın tabu saydığı ve kesinlikle aşılmaması gereken bir yasak olan insan diriltmeyi öğrenmeye başlarlar.Amaçları annelerini diriltip tekrar ona kavuşmak olan Edward ve Alphonso deneye başlar. Fakat deney istedikleri gibi sonuçlanmaz kardeşlerden Edward deneyin sonucu sağ kolu ile sol bacağını kaybederken Alphonso komple bedenini kaybeder. Edward’ın son çabalarıyla Alphonso’nun ruhunu orada bulunan bir zırha bağlayarak kardeşini geçici bir beden kazandırır. Winry adlı karakterin yardımı ile Edward automail adı verilen mekanik uzuvlarla tekrar hayatını sürdürebilir hale gelmiştir. Edward yaptıkları deneyden kendini sorumlu tutar.

İkili kaybettikleri uzuvları ve bedeni tekrar eski haline getirebileceğine inandıkları ‘Felsefe Taşı‘ adındaki maddeyi bulmak için maceraya koyulurlar.

kenshin

Rurouni Kenshin

Anime tavsiyeleri listemizde üçüncü sırada olan Kenshin, ‘battousai’ olarak anılan efsanevi bir samuraydır. Meji dönemi süresince efsanevi katil olarak anılan Kenshin yaşadığı bir takım olaylar sonrasında kullandığı kılıcı bir sakabatou yani ters ucu keskin bir kılıç ile değiştirerek artık kimseyi öldürmeyeceğine yemin etmiştir. Kenshin bu yeminin ardından hayatını gezgin olarak sürdürmektedir. Bu uzun yolculuğu esnasında Kaoru adında kendi dojosunu işletmeye çalışan bir kız ile karşılaşır. Kaoru battosai olduğu iddia edilen birinin izini sürmektedir. Ve nitekim bu esnada yakalanır.

Daha yeni tanışmış olmalarına rağmen Kenshinin kanının ısındığı bu kızı kurtarması ile Kaoru’nun yaptığı teklif ile beraber Kenshin Kaoru’nun dojosunda kalmayı kabul eder. Geçici olarak gezginliği bırakan kenshin geçmişte bir çok insanın hayatına son veren efsanevi kılıç kullanma tekniği Hiten Mitsurugi-Ryu ‘nun son varisçisi olarak bu tekniğin kendisi ile yok olmasını istemektedir.


last exile

Last Exile

Claus ve Lavie uzun zamandır beraber yaşayan babalarından miras kalan van-ship ile beraber hayatlarını hava kuryeliği yapan iki gençtir. İkilinin babaları aynı mesleği yaparken Grand Stream olarak adlandırılan ve ölümcül olan bir bölgeden geçerken hayatlarını kaybetmişlerdir. Clasu ve Lavie babalarının başaramadığı görevi bir gün kendilerinin deneyip başaracaklarına dair yemin etmişlerdir. Sıradan bir gün kargo dağıtımından geri dönerken daha önce görmedikleri yıldız şeklinde bir geminin van-shipi vurduğuna tanık olan ikili vurulan van-shipe yardıma giderler. Pilotun iyileşmesi imkansızdır ve ikiliden taşımakta olduğu kargonun hedefine ulaşması için söz istemiştir.

İkili bu isteği kabul edip kargoyu hedefine ulaştırmaya çalışacaklardır daha sonradan farkettikleri ve hayatlarını değiştirecek şey ise bu kargonun küçük sevimli bir kız olduğudur.


berserk Anime Tavsiyeleri

Berserk

Anime tavsiyeleri listemizdeki bir diğer anime olan Berserk 1992 yılında mangası başlamış 1997 ile 1998 yılları arasında mangada her şeyin başlangıcını konu olan altın çağ ile başlamakta olan kült bir seinendir. Ortaçağ Avrupası esintilerini taşıyan bu serinin hikayesi genç yaşta paralı asker olarak hayatını sürdüren Guts adındaki gencin Şahin Takımı’na katılması ile hikaye şekillenmeye başlar.Guts Şahin Takımı’nın lideri olan Griffith ile olan düellosu sonunda Griffith’in hayalini gerçekleştirene kadar maceralarında eşlik etmek zorunda kalır.

Zaman ilerledikçe Griffith ve Şahin Takımı üyeleri ile olan ilişkisi kuvvetlenen ve artık yetişkin bir adam olma yolunda ilerleyen Guts başına geleceklerden habersiz bir şekilde yolculuğuna devam eder. Anime serisi sadece bir arctan oluşmakta olan bu serinin üç adet animasyon filmi de bulunmaktadır.Bu filmler animede işlenen arcı ve animenin sonlandığı kısımdan biraz daha ilerisini seyircilere sunmakta.18 yılın ardında 2016 yılı içerisinde animenin kaldığı yerden devam edileceği haberi verildi.