Sony’nin Yeni Spider-Man Filminde Marvel Ne Kadar Söz Sahibi Olacak?

Sony ve Marvel, Marvel çizgi romanlarının en popülerlerinden biri olan Spider Man’in sorumluluğunu paylaşacak bir anlaşmaya vardıklarını açıklamaları tarihi bir andı. Çünkü Sony karakterin haklarını Marvel’e geri vermek için çok fazla yatırım yapmıştı dolayısıyla bu neredeyse olması imkansız denilen anlaşmalardan biriydi.  The Amazing Spider-Man 2 mücadelesini takiben imkansız gerçekleşti ama Marvel kendi yarattığı bu karakterin kontrolünün ne kadarına hakim?

Screenshot_2Spider-Man, Marvel Sinematik evrenine Captain America: Civil War ile giriş yapacak ama, Sony karakterin geleceğinde hala en büyük menfaate sahip olan taraf. Spider-Man, diğerlerinin yanında yardımcı karakter olarak gözüktüğünde sorun yok ama söz konusu solo bir Spider Man filmi olduğunda, bunu kim yönetecek? Collider bu soruyu, Marvel Stüdyoları’nın Başkanı Kevin Feige‘e yöneltti ve yeni  Spider-Man filminin Sony Pictures’tan çıkacağını ama yaratıcılık aşamasında kontrolün tamamen Marvel’de olacağını öğrendi. Kevin Feige soruyu şu şekilde cevapladı:

“Birlikte çalışıyoruz. Bu, Sony Pictures yapımında bir Marvel Stüdyoları filmi olacak. Amy Pascal, bizimle ve Sony’den Tom Rothman ile eş yapımcılığı üstlenecek, bu da hepimizi yaratıcı yapımcılar yapıyor.Aktörü biz bulacağız ve filmde onu biz tanıtacağız. Şu anda senaryo üzerinde çalışıyoruz ve çok yakında da gerçek Spidey’in çekimlerine başlayacağız.”

Yeni Spider-Man civil war

Açıklamalara göre bu düzenleme bir tutarlılığı sağlıyor. Yani, izleyeceğimiz şey ne Bir Sony filmi ne de bir Marvel filmi olacak, bunun yerine her iki stüdyonun da söz sahibi olduğu bir Spider Man filmi demek daha doğru olur.