Örümcek Adam: Eve Dönüş Filminden Yeni Fragman!

9 Aralık 2016 günü Jimmy Kimmel’ın YouTube sayfasında ilk fragmanı yayınlanan Örümcek Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming), yeni fragman ile karşımızda. Bu yeni fragmanda bir sürü not edindik.

İlk önce, fragmanda çok fazla detay olması, çizgi roman hayranlarını çok üzdü. Hayranların bir kısmı bazı önemli detayların sürpriz olması ve bunların filmde gösterilmesi gerektiğine inanıyor.
Kötü adamımız Vulture (Akbaba)yı canlandıran Michael Keaton ile başlayalım.
Vulture, ailesini korumak için, her türlü yolu denemekten çekinmiyor. Fragmanda Tony Stark’a olan öfkesini de görebiliyoruz. Vulture’ın karşısında ise ne Tobey Maguire, ne de Andrew Garfield var. Biraz çömez ve daha az güçlü bir örümcek adam var.

Vulture’nin arkasında ona yardım edecek bir kötü karakter daha var, Shocker. Örümcek adamın en azılı düşmanlarından biri olan Shocker’ın, fragmanda çok az görünmesi de kafa kurcalayan detaylardan.
-Bu arada Shocker ile Vulture’nin kostümlerinin, çizgi romana göre çok daha geliştirilmiş olduğunu da söylemeden geçmeyelim-

Örümcek Adam: Eve Dönüş ‘de kendi gücünü Tony Stark‘a kanıtlamaya çalışan Peter, az kalsın gemideki masum insanların ölümüne sebep olacaktı. Bu yüzden Tony’nin Peter’dan kostümü geri istediğini görüyoruz. (Evet evet, çizgi romanda kendi kostümünü kendisi diken Peter’ın filmdeki kostümü tamamen Tony Stark yapımı) Tony Stark’a kostümünü geri veren Peter, eski pijamalı kostümünü tekrar giyerek, batırdığı işi yeniden toparlamaya çalışıyor ve kendisini bu kez kendisini ispatlayacak gibi.

Bir sahnede, Kaptan Amerika’nın fitness dersi verdiği bir televizyon kanalını izleyen Peter Parker görüyoruz. Peter Parker’ın örümcek adam kimliğini öğrenen yakın arkadaşı Ned, Kaptan Amerika’yı televizyonda gördüğünde Peter ile aralarında şöyle bir diyalog geçiyor;
+ Onu da tanıyor musun?
– Kalkanını çalmıştım

Bizim aklımızda şöyle bir teori var. Tony Stark’a ait olan bir okulun televizyonunda Kaptan Amerika’nın gösterilmesi, Civil War sonrasında bu ikilinin barıştığına dair bir işaret olabilir. Umarız öyle de olmuştur.

Son olarak, fragmanda filmde neler olacağının açıkça anlatılması hayranların beklentisini azaltmış gibi görünüyor. Umarız temmuz ayında hayranları tatmin edecek seviyede bir film izlemiş oluruz.