Marvel ve Sony’nin SPIDER-MAN’i IMAX 3D İçin Yayınlanacak

Solo “Spider-Man” yeniden yapım filminin çıkış tarihinin 17 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanacağının açıklanmasının ardından Marvel ve Sony, yeni filmin dünya çapında IMAX için yayınlanacağını duyurdu.

spider-man imax

Marvel, Sony ve  IMAX, gelecek Spider filminin IMAX 3D olarak tüm Amerika’da ve dünya çapında yayınlanacağını duyurdular. IMAX CEO’su Greg Foster yaptığı açıklamada:

“IMAX’ın Marvel ve Sony ile uzun süreli ilişkisi 2002 yılındaki Spider Man filmiyle başladı ve dünya çapında fanların Peter Parker gibi sevdikleri karakterlerin dünyasına sokmayı en iyi şekilde başardık. Sony ve Marvel’den arkadaşlarla en yeni Spider-Man filmi için yeniden bir takım oluşturduk ve seyircilerin IMAX’ta beklediği sinematik macerayı hayata geçirmekten heyecanlıyız.” dedi.

Basın açıklaması sadece  Spider-Man’e dikkat çekiyor ama çok geçmeden ikinci bir başlık olarak film açıklaması gelecektir. Filmin oyuncu kastından sadece Tom Holland’ın Peter Parker’ı oynayacağı ve Marisa Tomei’nin de May Hala’yı oynayacağı açıklandı.