Gelecekteki X-Men Filmlerinde Apocalypse Nasıl Geri Dönebilir

Spoiler Uyarısı: Yazımız X-Men: Apocalypse hakkında önemli derecede spoiler içermektedir.

Çizgi roman dünyasında karakterlerin kalıcı olarak ölmesi oldukça nadir bir durumdur, özellikle de söz konusu olan ana kahraman ya da baş düşmansa. Zaman zaman savaşı kaybetseler de , belirli kahramanlar ve rakipler sonsuza dek ölmekten oldukça uzaktırlar. Bu gerçek, beyaz perdedeki süper kahramanlar için de geçerli. Yönetmen Bryan Singer da bunu doğruluyor ve biz bu sayede, Oscar Isaac‘in X-Men: Apocalypse‘ten Apocalypse’ini tekrar dirilmiş olarak görüyoruz.

apocalypse

X-Men: Apocalypse‘in dijital olarak piyasaya sürülmesinin ardından ünlü yönetmen X-Men yapımlarının hikaye anlatımıyla ilgili konuştu. Bryan Singer, Jean Grey (Sophie Turner), Cyclops (Tye Sheridan), ve Storm (Alexandra Shipp)’un  Apocalypse’i parçalara ayırmasının ardından, bu baş düşman aslında gerçekten öldü mü yoksa mutant güçleri mi onu yapımın diğer bölümü için ayakta tuttu konusunu tartıştı.

Singer:

”Onun vücuttan vücuda hareket etmesi hakkında bir gerçek var,piramitlere, bütün o güce ve enerjiye ihtiyaç duyuyor. Parçalara ayrıldı ve Psylocke’u terketti ama ”Acaba öldü mü?”, ”Acaba gitti mi?”, ”Şimdi nerede?” gibi sorular hep bir gizem olarak kaldı. Bu bir şekilde ilgi çekiciydi. Belki de sadece çöl kumlarına geri dönmüştür.” dedi.

Kaynakta, En Sabah Nur‘un mutasyonu ona, vücudundaki her bir molekülü kontrol etme yeteneği sağlıyor. Yani biz onu son X-Men filminin finalinde parça parça gördüğümüzde, gerçekten ölmemiş ve sonra tekrar biraraya gelmek için küçük parçalara ayrılmış olabilir.

xmen-apocalypse

Apocalypse‘in X-Men filmlerine dönmesi için bir seçenek daha var ki X-Men: Days of Future Past’ın yönetmeni olduğu düşünüldüğünde Bryan Singer’ın aklına gelmemiş olması oldukça şaşırtıcı olur: Zaman yolculuğu.  Apocalypse yüzyıllarca piramidin altında gömülüydü ve 1983 yılında birisi onu Antik Mısır’dan geri getirmeyi deneyip başardı ve onun yükselişini de yeni baştan başlattı. Çizgi romanlarda zaman yolculuğu Apocalypse’in tekrar yaşama dönmesi konusunda hep kilit noktasıydı. Filmlerde de bu uygulanırsa hiç de şaşırtıcı olmaz.

Kaynak:Cinemablend