GAMBIT’in Çekimlerinin Başlangıç Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz aylarda filmin yönetmeni olan Rupert Wyatt, filmden ayrılmıştı. Bu ayrılıktan sonra filmin çekimlerini belli bir süre için iptal edilmişti. 20th Century Fox, yönetmen Doug Liman ile anlaştığını duyurmuştu.

Channing Tatum’u ise Gambit rolüyle izleyeceğimiz duyurulduktan bir süre sonra da Tatum‘un film ekibinden ayrıldığı söylenmişti. Daha sonra tekrar Gambit rolünü oynayacağı açıklanmıştı. Yıllardır X-Men filmlerinde yer alması için sabırsızlıkla beklenen ancak Stan Lee‘ nin Wolverine‘i de kast ederek; ”bir filme 2 as karakter fazla” şeklindeki açıklamasından sonra solo filmini bekler olduğumuz Gambit hakkında ufak tefek de olsa kesinleşmiş bilgiler gelmeye devam ediyor.

gambittatum

Çekimleri Mart ayında ve New Orleans’ta başlayacak olan filmin, ayrıca PG-13 etiketine sahip olacağı (13 yaş altı izleyicilerin veli izninin gerekliliği) belirtildi. 7 Ekim 2016 olarak açıklanan gösterim tarihinin ise bu aksaklıklar yüzünden ileri bir tarihe erteleneceği de dedikodular arasında yer almakta.

bella

Gambit‘i canlandıracağı konusunda sıklıkla adı geçmiş olan Josh Holloway‘den sonra Tatum‘da karar kılındı. Kadın başrolün oyuncusu ise Gambit‘in çocukluk döneminden aşkı Bella karakterini canlandıracak olan Lea Seydoux.

Fanzade.com editörü