DC’den Açıklama Geldi; Ben Affleck Batman Solo Filmini Yönetmeyecek

Dc’nin Batman solo filmi için, yönetmenlik koltuğunu düşündüğü Ben Affleck; bu konuda geri adım attı.

Batman V. Superman: Dawn of Justice filmi çok eleştirilse de şüphesiz filmin en başarılı kısmı Ben Affleck Batman performansı olmuştur. Ben Affleck, Dc sinematik evreninin kötü gidişatını düzeltebilecek tek kişi olduğu konusunda eminim herkes benimle hemfikir olacaktır.

DC film dünyasının kötü gidişatına son vermek isteyen ve ipleri eline alan, Ben Affleck; yönetmenlik koltuğunu devredeceğini açıkladı. Aynı zamanda yapımcılığını ve yazarlığını üstleneceği “The Batman” filminde Ben Affleck yerine yönetmen koltuğuna düşünülen herhangi biri açıklanmazken, Ben Affleck yönetmenlik koltuğunu devretmesinin nedenini şöyle açıkladı:

“Batman karakteri milyonların kalbinde özel bir yeri olan karakterlerden biri. Bu rolü canlandırmak; odaklanma, tutku ve verebileceğim en iyi performansı gerektirir. Her iki işi de istediğim düzeyde yapamayacağım belli oldu. Stüdyo ile birlikte, bu muazzam filmde benimle işbirliği yapacak bir yönetmen bulmaya karar verdim. Hala bu işin içindeyim ve içinde olmaya devam edeceğim. Fakat şu anda bir yönetmen arıyoruz. Bu projeye son derece kararlı kalacağım ve Batman hayranlarıyla filmi buluşturacağımız günü dört gözle bekliyorum.”

 

Warner Bros, Ben Affleck’in kararını tamamen desteklediklerini ve “The Batman” filmi için onunla çalışmaya kararlı olacağını belirtti.

Ben Affleck Batman solo film projesi için kusursuzluk istediği çok açık görülebiliyor. Ve işin en iyi seviyede yapılması için elinden geleni yapacağının da sözünü verdi. Bu haberle Affleck’in Dc sinematik evrenini düzene sokacağına olan inancımız bir nebze daha arttı diyebiliriz. Umarım iyi bir yönetmenle anlaşma yapılır da bu inancımız biraz daha artar.

Oyun dünyasından son gelişmeleri yazıyorum