Monica Rambeau

MONICA RAMBEAU Kimdir? – Marvel Karakter Tanıtımları

MCU’da önce Captain Marvel filminde daha sonra ise hala yayınlanmakta olan WandaVision dizisinde gördüğümüz Monica Rambeau kimdir?

Monica Rambeau/Spectrum (Earth-616)

Monica, Captain Marvel filminde gördüğünüz üzere Carol Danvers’ın yakın arkadaşı Maria Rambeau’nun kızıdır. Karakter, New Orleans’ta doğdu ve büyüdü. Sonrasında ise buradaki Liman Devriyesinde Teğmen olarak çalıştı. Güçlerini Carol teyzesinin başına gelen bir kazanın benzerini yaşayarak kazandı. Suçlu bir bilim insanının ürettiği enerji bozucu bir silahın ortaya çıkardığı yüksek boyutlu enerji tarafından bombalandıktan sonra süper güçler kazandı. Başlangıçta güçlerini kontrol etmekte zorlanan Monica’nın yardımına Tony Stark ve Peter Parker koştu. Güçlerini kontrol etti ve Avengers ekibinin yeni üyesi oldu. Başlarda Captain Marvel adını kullandı daha sonra bu adı Carol Danvers’ın oğlu Gennis-Vell’e verdi ve farklı Dünyalarda farklı adlara sahip olsa da Earth-616’da Spectrum adını aldı. Uzun süre Avengers’a hizmet verdi ve yaşı kemale erince ekipten ayrıldı. Spectrum, Black Panther’in kurduğu içinde tamamen siyahi süper kahramanların bulunduğu ekibin de üyesiydi. Spectrum daha bunlar gibi birçok ekipte (Strikeforce, Ultimates, Secret Avengers, Mighty Avengers, Nextwave) yer aldı. Ayrıca Ultimates ekibinde savaşırken yaralanan Vision’ı kurtarmak için tüm gücünü kullanmış ardından güçlerini kaybedip tekrar insana dönüştüğünü de görmüştük.

Güçleri: Enerji ile alakalı her şeyi yapabiliyor. Enerjiyi emiyor, patlatıyor, çoğaltıyor, değiştiriyor vs.. aklınıza ne gelirse enerjiyi o şekilde yönetebiliyor kısacası. Bunun dışında ise; uçabiliyor, görünmez olabiliyor, Vision gibi somut maddelerin içinden geçebiliyor, yüksek hızda hareket edebiliyor ve son olarak biçimsel olarak olmasa da ışık şeklinde insanların şeklini değiştirebiliyor.

MCU’da Geçmişi ve Geleceği

MCU’da ilk olarak Captain Marvel filminde çocukluğunu görmüştük. Şimdi ise WandaVision’da günümüzdeki halini görüyoruz. Captain Marvel’da karakterin çocukluğunu, annesini ve Carol teyzesiyle olan ilişkisini gördük. Açıkçası orada pek konuşulacak bir şey yok ancak WandaVision’a baktığımızda ; Endgame sonundaki blip olayından sonra geri gelen Monica’nın annesinin öldüğünü ve onun kurmuş olduğu S.W.O.R.D. ‘da çalıştığını ardından Wanda’nın yarattığı Westview kasabasına gittiğini ve olanları gördük. Son yayınlanan bölümde ise Monica’nın Wanda’ya yardım etmek için geçitten geçerken güçlerini kazandığını ardından Wanda’nın yine Monica’yı Westview’dan atmaya çalışırken Monica’nın buna karşı koyduğunu gördük. Gelecekte ise dizideki olaylar bittikten sonra Carol’ın Monica’ya güçlerini nasıl kontrol edeceğini öğreteceğini ve Monica’nın da artık bir Avengers üyesi olacağını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar, ben Emre. 19 yaşındayım, öğrenciyim. İstanbul'da yaşıyorum. Marvel-DC Çizgi Roman ve Filmlerine ilgiliyim. Onun dışında normal film, dizi de izliyorum tabi :)