Yeni X-MEN DİZİSİ İçin 5 Muhteşem Karakter

Yeni X-Men Dizisi çalışmalarına başlandı. Mutantların yeraltı şebekesinden olan birkaç karakteri bu listede.

 

Fox ve Marvel Televizyonu iş birliği ile pilot çalışmalarına başlanan  X-Men dizisi, çocuklarının mutant güçleri olduğunu keşfeden sıradan iki ebeveynin hikayesine odaklanacağı açıklanmıştı. Hükümetin düşmanca tavrından kaçmak zorunda kalan aile, mutantların yeraltı şebekesine katılır ve hayatta kalmak için savaşmak zorundadır.

Seriyle ilgili bundan başka bir bilgi de henüz yok ama mutantların yeraltı şebekesi tabiri akla çizgi romanlardan tanıdığımız pek çok tanıdık yüzü görebileceğimizi getiriyor. İşte X-Men serisinden, dizide görme ihtimalimiz olan 5 karakter:

5- Forge

Forge pek bilinmiyor ama sağlam bir geçmişe sahip. Vietnam’da savaşmış eski bir asker ve bir X-Men üyesi olarak The Adversary, Shadow King ve hatta  Skrulls gibi düşmanlarla savaştı.

forge xmen dizisi

Forge’un mutant olarak mekanik cihazlar üzerinde sezgisel güçleri var. Bir şeylere sadece bakarak onların potansiyelini ve nasıl çalıştığını anlayabiliyor. Her zaman nasıl yapacağını bilemese de basitçe ne olduklarını biliyor. Yetenekleriyle bir çatışma sırasında oldukça değerli oluyor.

Gücü, karizması, zeka düzeyi ve ustalığıyla X-Men TV serisi için güçlü adaylardan biri.

 

4- Juggernaut

Juggernaut/Cain Marko’nun live-action formda parlaması için gerçek bir şans verilmedi. X-Men: The Last Stand’da Magneto’nun koruması olmaya kadar indirgendi ve sanki aptal bir koruma izlenimi veriyordu.

Juggernaut

X-Men: Days of Future Past’ta da önemli bir role sahip olması gerekiyordu ama son anda rolü Quicksilver ile değiştirildi.

Bütün bunlar göz önüne alındığında karakterin Fox için bir öncelik olmadığını söyleyebiliriz  Ama Juggernaut’ın Ultimate versiyonu iyi olabilir. Durdurulamazlığı ve süper gücü yerine, diğer mutantları avlamak için Weapon X programına dahil olabilir.

 

3- Northstar

Northstar’ın asil ve sevimli kişiliği onu dizi için olası bir karakter yapıyor. Ayrılmış mutant dünyasında çocuklara akıl hocalığı yapabilir. Ayrıca çizgi romanlardaki ilk gay karakter olarak dışlanmışlığın ne demek olduğunu tüm diğer mutantlardan daha iyi anlayacaktır. Çizgi romanlarda önemli bir karakter olduğu için seriyi güçlendirecektir ayrıca ileride belki film olur düşüncesiyle önemli karakterlerin Tvde yer almamasının da önüne geçecektir.

Northstar

Northstar’ın bacakları çok güçlü, süper hıza sahip ve süper hızda uçup hareket edebiliyor. Aynı zamanda başarılı bir kayakçı, trapez sanatçısı ve dövüş sanatları ustası, Muhteşem kostümü de cabası.

 

2- Morph

X-Men animasyon serisi, çizgi romanlarda küçük bir karakter olan Morph/Kevin Sydney’i açığa çıkardı. Gözden her an çıkarılabilir bir karakterken fanlar sayesinde popülerliğe ulaştı ve hikayesine daha derinden bakıldı. Morph bir metamorf. Şeklini değiştirebiliyor ve istediği herkesin sesini taklit edebiliyor. Yetenekleri ona iki büyük avantaj sağlıyor: Kesik uzuvları birleştirebiliyor ve kıyafet oluşturabiliyor. Aynı zamanda bir telepat.

Morph

İyi bir yazar ve aktörle karakter yeni seride oldukça başarılı olabilir ve gençlere yeteneklerinden utanmamaları gerektiğini öğretebilir.

 

1- Mr. Sinister

Yeraltı şebekesi tanımını duyunca çoğu kişinin aklına ilk olarak Mr. Sinister/Nathaniel Essex gelmiştir. Bilmeyenler için, Mr. Sinister aslında bir mutant değil. Farklı mutantların yeteneklerini kendinde toplayan genetik olarak modifiye edilmiş bir insan. Bu sayede şekil değiştirebiliyor, yeniden canlanabiliyor ve o aynı zamanda bir telepat. X-Men: Apocalypse‘in yazı sonrası sahneleri sayesinde yakında onu beyaz perdede göreceğimizi biliyoruz. Eğer Tv’de görünürse hem muhteşem hikayelerin hem de pek çok mükemmel karakterin gelişi için kapı aralamış olur.

Mr. Sinister

Onun soğuk, kötü ve hesapçı tavrı güçleriyle birleştiğinde X-Men Dizisi için harikulade bir baş düşman olacağı kesin.