HYPERiON #1’e İlk Bakış : Kendi Serisinde Parlayacak Süper Kahraman

Hyperion kendini bulmak için bir arayışta ama bu şekilde olan sadece o değil. Chuck Wendig ve Nik Virella’dan oluşan yaratıcı ekip, hem kendileri hem de bizim için Hyperion’un kim olduğuna dair bir görevdeler.

Hyperion

Hyperion’un kökleri Squadron Supreme’e dayanıyor ama herkes onları Avengers ya da  X-Men kadar iyi tanımıyor. Hyperion aramızda dolaşarak insanlığı çözmeye çalışırken ihtiyaç duyulduğunda yardımcı da oluyor. Marvel.com’da yapılan bir görüşmede Chuck Wendig detaylara değindi:

“Hyperion evrenini kaybetmiş bir adam. Herhangi bir yere ait değil. Sonuç olarak kendini kaybetmiş ve gerçekte kim olduğunu hala bulamamış. Babasının kurallarıyla büyümüş ve kendisinin bir öğretmen,bir kurtarıcı- kendi doğrularınca bir hami – olduğuna inanıyor. Amerika’yı benimsiyor ve insanları çocukları olarak görüyor. Fakat onları anlayamıyor. İnsanları anlayabilmek ve kendi gerçekliğini bulabilmek için ülkenin her yanını şehir şehir dolaşmakta.”

Nik Virella ise düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Projeyle ilgili en heyecan verici şey Hyperion’un kendi serisinde parlayacak olması. Bu, onun her çeşit karakterle etkileşimde olacağı ve kendini bulacağı yeni bir giriş. İnsanlar Hyperion‘u büyük isimleri bildikleri kadar bilmiyor olabilir bu yüzden ona bu şansı vermeyi heyecanla bekliyorum”

İlk birkaç sayfaya baktığınızda orta Amerika’ya dair bir yol hikayesiyle karşılaşıyorsunuz. İlk hikayede, Hyperion yolda Doll isimli bir otostopçu alıyor ve bu kişi onun karanlık öğelerle bağlantı kurmasını sağlıyor.

Kaynak: Comicbook
Resimler: Marvel