DEFENDERS #1 Nasıldı? Okumaya Değer mi?

Marvel severler en son Jean #1’i kurcalamıştık bugün sıra Defenders #1′ de.

Hazır dizisi çıkmışken karşılaştırmak için biraz çizgi romanını okuyayım dedim. Ama diğer serilerinin puanı düşüktü ve açıkçası hevesim kırılmasın diye iyi bir seriden başlamak istiyordum. O yüzden en son çıkanını okudum. Bu arada ben bunu yazarken toplam 4 sayı çıkmıştı, hala yetişebilirsiniz. Her zaman yaptığımız gibi az spoiler içerecek şekilde iki başlıkta inceleyeceğiz.

DEFENDERS #1 nasıldı?

Simdi ilk olarak geçen MARVEL videosunda şunu demiştim, ‘Marvel sayıları sıfırdan başlata başlata bunda iyice ustalaştı’. Bu sayıyla bunu bana iyice kanıtladılar. Sayıya giriş müthişti, gerçekten konuyu güzel toplarlamışlar, sevdim.

Biraz da hikaye başlangıcından bahsedeyim. Şimdi bu bir team up tadında hikaye olduğu için “birinci sayıdan direkt birleşme olur mu acaba” diye düşünürken aklıma aslında bu ekibin daha önce tanıştığı aklıma geldi. O yüzden biz de karakterleri tanıdığımız için direkt kısa bir özetle ekip kurulmuş.

Peki bizim asi çocuklar nasıl toplanıyor?

Hikayemiz, Diamondback diye bildiğimiz kötü adamın standart, siyahi ” BU MALI DEMEK SOKAKLARİMDA SATIYORSUN” tribiyle gaza gelip bizim ekibe saldırı düzenlemesiyle başlıyor. “N’oldu? kim? ney?” derken birden Jessica’yi hastanede buluyoruz. Bu saldırıdan en ağır yara alan kendisi oluyor. Bu durumu duyan, Luke öfkeyle hastaneye dalıyor. Sonuçta birisi karısına saldırı düzenledi. Burdan sonrası zaten tamamen bağlama hikayesi, Daredevil ve Iron Fist saldırıya uğrayanlar olarak birleşip Diamondback’i arıyorlar. Bu sırada da “neden takım olmuyoruz ki” diyip birden DEFENDERS’i oluşturuyorlar.

Daha fazlası spoiler içerdiği için ‘nasıldı?’ kısmını burada bırakıyorum.

DEFENDERS #1 için abonelik açtıralım mı?

Şimdi kabul edelim, çizgi romanda bolca ‘fan service’ dediğimiz şey var. Hazır Netflix ile gazı almışken bir gözün atın derim kesinlikle. Ama bu hikaye çerezlik çok her ay düzenli takip edip olacaklar üzerine fikir üretebileceğiniz türden. O yüzden size tavsiyem, 4 sayıyı aldığınız dükkandan bir de abonelik açtırın ve her ay düzenli olarak takip edin. Baktınız sıkıldınız, ilk hikayeyi tamamlar ve bırakırsınız.