THE WALKING DEAD Çizgi Romanı Nihayet Tekrar İlgi Çekici Olmaya Başladı!

The Walking Dead Çizgi Romanı Nihayet Tekrar İlgi Çekici…

Yürüyen Ölüler serisinin anlamsız ilerleyişi ve sıkıcılığı yüzünden aylardır ettiğimiz şikayetlerden sonra, serinin sonunda bazı endişelere yanıt vermesi oldukça rahatlatıcı. #186 uzun zamandır ihtiyacını hissettiğimiz adrenalini bize veriyor. Diğerlerine kıyasla kusursuz bir bölüm olduğu söylenemez ama doğru yolda atılan büyük bir adım olduğu gerçeği de inkar edilemez.

Bir topluluğun diğer topluluğun üzerine üstünlük sağlama yarışıyla geçen bu kıyamet sonrası serisinde işlerin rengi değişiyor ve artık bir çeşit birleşmeye ve ulusal topluluğa doğru yöneliniyor.

The walking dead çizgi romanı
The Walking Dead çizgi romanı

Aslında hepsi Rick, Michonne ve Dwight arasındaki sorunun temelindeki dinamiğini işliyor. Dwight aynı zamanda Pamela Milton’un rejimini deviriyor ve potansiyel bir tehlikeyi başlamadan bitirmiş bulunuyor.

The Walking Dead çizgi romanı içinde Michonne yeni evinin ve kurduğu yeni sistemin hala işleyeceğine inanmayı sürdürüyor. Rick ise kendisinin bu sorun yüzünden arada sıkışıp kalmasından rahatsız oluyor. Aradaki bu gerilim sebebiyle de sorunun ikinci yarısı finale doğru patlak veriyor. Dizinin bu kadar uzatılmasından sonra sonunda kesin bir konuya bağlanıyor.