Marvel’ın Temmuz Ayında Gelecek Olan Bombası: WOLVERINE VS BLADE

Epeydir bir mutantın bir vampire karşı savaşını görmemiştik. Bu yüzden Marvel hayranları yeni çıkacak Wolverine vs Blade hikayesini görebilecek olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bu ünlü iki karakterin kelimenin yapımı tam 10 yıl süren bir hikaye ile karşımızda olacağını baştan belirtelim. Eğer  X-Men’in vampirlerle savaştıkları Curse of the Mutants- Mutants vs. Vampires hikayesini okuduysanız, okuduğunuz dönemdeki anılarınızı tetikleyebilir.

Monkeys Fighting Robots yazarları ile konuşan yazar Marc Guggenheim, bunun 10 yıl boyunca üzerinde çalıştığı bir hikaye olduğunu açıkladı.  Bu da Wolverine’i neden Uncanny X-Force’dan bu yana giymediği tamamen siyah olan X-Force kıyafeti için gördüğümüzü açıklıyor.

Aşağıda bu hikayenin ilk sayısına ait kapağı görebilirsiniz. Sizce de  çok hoş görünmüyor mu?

Wolverine vs Blade
Wolverine vs Blade

Guggenheim daha önce hem Wolverine karakterini hem de Blade’in hikayelerini ayrı ayrı kaleme almıştı. Bu yüzden  bilgi ve deneyimini iki karakterin karşılaşıp savaştığı bir hikayeye nasıl aktaracağını görmek ilginç olacak. Yazdığı eserler arasında çizgi romanlar, romanlar, filmler, TV ve hatta video oyunları yer alıyor ve ayrıca DC Comics’in Legends of Tomorrow ve Arrow’unun da ortak geliştiricisi olduğunu belirtelim.

Wolverine vs Blade, Temmuz 2019’da raflardaki yerini alacak.