Adalet Birliği, İntihar Timi’ne Karşı JUSTICE LEAGUE vs. SUICIDE SQUAD

Bir yanda Adalet Birliği bir yanda İntihar Timi…

DC’nin iki büyük süper takımı Aralık ayında çizgi romandaki bir geçişte karşı karşıya gelecekler.  Wall Street Journal ‘ın haberine göre Justice League ve Suicide Squad, “Justice League vs. Suicide Squad”  geçiş hikayesinde karşılaşacaklar. Hikaye 6 sayılık haftalık  mini seriden oluşacak ve DC’nin  Justice League ve Suicide Squad’ıyla da bağlantılı olacak.

Justice League yıllardır DC’nin kitaplarından biri ve film sayesinde Suicide Squad’ın önemi de yeni keşfedildi. Şu anki Suicide Squad süper bir yıldız olan ve DC’nin yardımcı yayımcısı olan Jim Lee tarafından çiziliyor.

Justice League vs. Suicide Squad

Justice League vs. Suicide Squad‘ı ise Joshua Williamson ve Jason Fabok birlikte yazacaklar, çizimleri de Jason Fabok yapacak.

Wall Street Journal’a göre hikaye Batman’in  Justice League varken Suicide Squad’ı gereksiz bularak kapatma girişimi etrafında dönecek. Bu, Suicide Squad filminin sonuna da ayna tutuyor. Filmin sonunda Batman Amanda Waller’a Force X’in gereksiz olduğunu çünkü kendi takımını oluşturduğunu söylemişti.

Seride iki süper takım sadece karşı karşıya gelmeyecekler aynı zamanda bilinmeyen ortak bir tehditle de uğraşmak zorunda kalacaklar.  Williamson’ın  Wall Street Journal ‘a yaptığı açıklamaya göre DC’nin kötü karakterlerinden ve son Suicide Squad üyesi Killer Frost’un da serinin odak noktası olacak.

Justice League vs. Suicide Squad  haftalık olarak yayımlanacak ve 2 sayısı Aralık ayında, 4 sayısı da Ocak ayında yayımlanacak.  Justice League #12 ve  #13, ayrıca Suicide Squad #9 ve #10 bu etkinlikle bağlantılı olacak. Etkinlik Justice League of America’nın dönüşü  başta olmak üzere tüm DC Evreni’nde etkisini gösterecek.

Justice League vs. Suicide Squad, fanları DC’nin “Rebirth” ‘üyle ilgili tutmak adına çıkacak 3 aylık serilerden ilki. DC Rebirth’ün yaz boyunca 12 milyon çizgi roman sattığını açıklamıştı.