JOKER ve DAFFY DUCK Bir Arada! DCU-LOONEY TUNES Crossover’ları Karşınızda

Bu Ağustos’ta DC’nin kötü adamlarını Looney Tunes karakterleri ile görmeye hazır olun. Joker, Daffy Duck’a, Harley Quinn ise Gossamer’a karşı. Ama dahası da var.

4 one-shot’tan oluşan 48 sayfalık 2 hikaye içeren bu yeni ve eğlenceli çizgi romanlarda Looney Tunes estetiği de bolca bulunacak.  4 başlık için de belirlenen tarih 29 Ağustos 2018.

İşte Ağustos 2018’de sunulacak DCU-Looney Tunes Crossoverları

CATWOMAN/TWEETY AND SYLVESTER SPECIAL #1

Yazar GAIL SIMONE, çizer INAKI MIRANDA
Arkaplan hikayesi yazarı: SHEA FONTANA, görseller WALTER CARZON
Kapak:  EMANUELA LUPACCHINO
Tweety’nin peşinde koşan Sylvester kendini aniden yeni bir insan müttefikle bulur. Bu kişi Catwoman’dır. Tweety de doğal biraz yardıma ihtiyacı olacağını fark eder ve kendi Black Canary’i ile çalışmaya başlar. Çatışma büyümeye başlayınca tüm Gotham’ı ele geçirmekle tehdit eden kediler ve kuşlar arasında bir savaş çıkar.

DCU-LOONEY TUNES Crossover

HARLEY QUINN/GOSSAMER SPECIAL #1

Yazar: JIMMY PALMIOTTI ve AMANDA CONNER,
Çizer: PIER BRITO
Arkaplan hikayesi: SHOLLY FISCH, Görseller: DAVE ALVAREZ
Kapak: AMANDA CONNER

Coney adasında çıkan fırtına dev bir sandığı Harley Quinn’in olduğu yere sürükler. Harley sandığı kırıp açtığında içinden yeni oyun arkadaşı Gossamer çıkar. Bu büyük turuncu renkteki karakterle eğlenirken, dev bir robotun saldırısına uğrarlar. Harley Quinn bu saldırının arkasında kimin olduğunu düşünürken aklına gelen isim Joker olur.

THE JOKER/ DAFFY DUCK SPECIAL #1

Yazar: SCOTT LOBDELL, Çizer: BRETT BOOTH ve NORM RAPMUND
Arkaplan hikayesi: JOEY CAVALIERI, Görseller: UCIANO VECCHIO

Daffy Duck, Gotham City’deki Acme merkezini aradığında, oranın çoktan Joker tarafından tahrip edildiğini fark eder. İlerleyen süreçte, Daffy, Suçun Palyaço Prensi olarak anılan Joker’den kaçmaya çalışır. Fakat Joker, bu manyak kuşta biraz potansiyel olduğunu düşünür ve çetesine katılması için onu zorlar. Bakalım Daffy, Joker’den kaçıp kurtulabilecek mi? Yoksa Joker’in yeni sağ kolu mu olacak?

 

LEX LUTHOR/ PORKY PIG SPECIAL #1
Yazar: MARK RUSSELL, Çizer: BRAD WALKER and ANDREW HENNESSY
Arkaplan hikayesi: JIM FANNING, görseller: JOHN LOTER
Kapak:  BEN OLIVER

Mali durumu zayıflayan çaresiz Porky Pig, LexCorp’a girer ve çalışmaya başlar vey hayırseverliğinden dolayı Luthor’a minnettar olan Porky, Luthor’un en sadık çalışanı ve savunucusu haline gelir.