DC’nin Yetişkinler İçin Hazırladığı Yeni Seriler! / BLACK LABEL

DC ve Marvel son zamanlarda hız kesmeden yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Bu sefer büyük hamle DC tarafından geldi. DC Comics, Black Label adında ustaların çalışacağı ve daha yetişkinlere hitap edecek çizgi romanlar çıkaracağını duyurdu. Çok fazla görsel olmasa da, elimizde serilerin başlıkları ve yazar çizer kadroları var. Hadi birlikte bir göz atalım.

THE OTHER HISTORY OF DC UNIVERSE

Serinin yazarı John Ridley. Hiç tanımadığımız bu yazar ile Black Label dönemine giriş yapacağız gibi görünüyor. Bundan sonra gelen seriler ise karakterlerin kendi hikayeleri olacak. Daha çok orijin hikayeye dönük çizgi romanlar olacağını da söylemiş olalım.


SUPERMAN : YEAR ONE 

Serinin yazarı FRANK MILLER Çizeri ise JOHN ROMITA JR.

Bu sanat ekibi efsaneler arasında! Superman Year One’nın senenin en iyi çizgi romanları arasına gireceğini şimdiden görebiliyorum. Frank Miller’ın Batman: YEAR ONE‘daki başarısını Superman’de de göstereceğini düşünüyorum. Bu hikaye Batman Year One’da olduğu gibi Superman’ın origin hikayesine bir bakış atacağız.

 

BATMAN : LAST KNIGHT ON EARTH

Serinin yazarı SCOTT SYNDER Çizeri ise GREG CAPULLO!

Eveet geldik şimdi asıl bombaya, bu sanat ekibi çok yakından tanıyoruz abi. Bu adamlar New52 Batman’de insanları kırıp geçirmişti. Son dönem işlerini çok sevmesem de benden Batman sayesinde kota kapmayı başardılar. Merakla bekliyorum diyelim.

 

BATMAN : DAMNED

Serinin yazarı BRAIN AZZARELLO Çizeri ise LEE BERMEJO

Bu seri hakkında ne düşüneceğimi bilmiyorum açıkcası Azzarello iyi bir Batman / Superman yazarı olduğunu biliyoruz. Bermejo desen adeta bir sanat eser gibi panelleme yapıyor. (Bermejo için Batman : Noel okuyabilirsiniz)

Ama bu seri hakkında bildiğimiz bir kaç şey daha var. Seri, Joker’in öldüğü bir dönemde geçecek. Bunun hakkında söyleceğim çok şey var ama detayları bekliyorum.


WONDER WOMAN : DIANA’S DAUGTHER

Serinin yazarı GREG RUCKA. Bu seri hakkında bildiğimiz tüm şey bu.


WONDER WOMAN HISTORIA : THE AMAZONS

Serinin yazarı Kelly Sue Deconnick Çizeri ise Phil Jimenez. Kelly daha önce bolca kadın karakterin olduğu Image serilerinde çalışmış ve tecrübeli bir yazar. Phil Jimenez‘i zaten Wonder Woman serilerinden tanıyoruz.

Black Label


Birde DC’NİN KARANLIK YÜZÜ VAR, ONUN İÇİNSE ;

https://www.youtube.com/watch?v=q3l41zJ6ue0