Batman: The Killing Joke Animasyon Filmi +18 mi Olacak?

Aralık ayında James Tucker, New York Comic Con’da, DC Entertainment’in R-Rated (+18) Batman: The Killing Joke  filmine olur verdiği bilgisiyle kalabalığı heyecanlandırmıştı ama filmin R-Rated olmasının bir seçenek olduğu ve henüz belli olmadığı konusunda da uyarmıştı.

the killing joke animated

Sayısız DC anime projelerinde çalışmış kavram sanatçısı Phil Bourassa, Bruce Timm’in ilk animasyon uyarlaması olan film için yarattığı Joker karakter tasarımlarını paylaştı. Bourassa paylaştığı sanat çalışmasıyla birlikte, Batman:The Killing Joke’un R-Rated olması gerektiğini düşündüğünü de aktardı. Bourassa  yazısında:

“Projenin ikinci haftasında biz geliştirmeyi durdurmayı konuşmaya başladık çünkü Watchmen  gişede beklenen başarıyı yakalayamamıştı ve WB, R-Rated süper kahraman filmlerine olan inancını yitirmişti.Söylemekten mutluyum ki sonunda 2016’da animeleştirilmiş Killing Joke uyarlamasına kavuşacaksınız. Görünüşe göre süper kahraman filmlerinden ve çizgi roman uyarlamalarından yeterince para kazanılıyor ve daha önceden kabul edilen sınırlamalar ortadan kalktı. Çizgi romanlara gömülmek için iyi bir zaman!” dedi.

Batman: The Killing Joke, ilk gösterimini Temmuz’da San Diego Comic Con’da yapacak.