Yonebayashi’nin Yeni Animesi ”Mary And The Witch’s Flower” İçin Video Yayınlandı

Resmi web sitesi eski Studio Ghibli yönetmeni Hiromasa Yonebayashi’nin (The Secret World of Arrietty-Arietty’nin Gizli Dünyası,When Marnie Was There-Marnie Oradayken) yeni uzun metrajlı filmi ”Mary to Mahou no Hana/Mary And The Witch’s Flower/Mary ve Cadı’nın Çiçeği”ni iki gün önce duyuruldu ve görsellerin ilk kez tanıtıldığı 30 saniyelik bir tanıtım videosu yayınladı. Marnie’nin ticari başarısızlığının (Yurtiçinde Arrietty’nin üçte birini kazanmıştı) ardından Yonebayashi 2014’ün sonunda Ghibli’den ayrılmıştı.

Toho,  ”Mary And The Witch’s Flower / Mary ve Cadı’nın Çiçeği”ni 2017 yazından Japonya’da yayınlayacak.

Mary And The Witch’s Flower /Mary ve Cadı’nın Çiçeğiİngiliz romancı Mary Stewart’ın çocuk romanına dayanıyor. “The Little Broomstick/Küçük Süpürge Sopası” 1971’de yayınlanmış bir roman olup Studio Ponoc tarafından hazırlanıp yayınlanmış ilk animasyon filmiydi.

Stüdyo 15 Nisan 2015’te eski Ghibli yapımcısı Yoshiaki Nishimura tarafından kurulmuştu. Isao Takahata’nın ”The Tale Of The Princess Kaguya/Prenses Kaguya’nın Hikayesi” ile Yonebayashi’nin ”Marnie” isimli animesinde yapımcı olarak görev yapan Nishimura, Yonebayashi ile aynı zamanda Ghibli’den ayrıldı. ”Ponoc” Hırvatça ”Gece yarısı civarında” demek, Nishimura stüdyoya bu ismi ”Yeni bir güne başlangıç” anlamında koydu.

Birçok eski Ghibli yaratıcısı ve personeli stüdyoya ”Mary ve Cadı’nın Çiçeği” yapımı için katıldı.

Ana Kadro
  • Senaryo= Riko Sakaguchi (Prenses Kaguya’nın Hikayesi *Tahakata ile birlikte)
  • Senaryo/Yönetmen= Hiromasa Yonebayashi
  • Müzik= Muratsugu Takamatsu (Hime Chen! Otogi Chikku Aidoru Rirupuri, Marnie Oradayken)
  • Yapımcı= Yoshiaki Nishimura
Anime dünyasından haberler ve incelemeler yazmaktayım